Ocieplenie poddasza okazuje się bardzo ważnym przedsięwzięciem, szczególnie, gdy to pomieszczenie ma pełnić funkcję użytkową. Ocieplenie metodą lekką-mokrą to idealne rozwiązanie, kiedy Twój strych ma zamienić się w sypialnię, biuro lub pokój dla dziecka. Jak wygląda termoizolacja strychu? Ile to kosztuje? Odpowiedzi poznasz w tym artykule.

Ocieplenie poddasza – dlaczego warto?

Ocieplenie mieszkania i sam sens takiego posunięcia wydaje się logiczny, ponieważ sprawia, że użytkowanie domu jest ekonomiczne, i nie generuje dodatkowych kosztów za ogrzewanie lub ochłodzenie budynku w czasie upalnych dni. Jednak, gdy mowa o termoizolacji poddasza, nie zawsze do końca wiemy, jak wiele zyskamy.

Przede wszystkim możemy wygłuszyć pokój, gdy na dachu położona jest blacha trapezowa. Wyizolowanie dachu, dodatkowo ochrania więźbę i sprawia, że do pokoju na strychu nie docierają odgłosy deszczu lub gradu. Docieplenia budynków Częstochowa perfekcyjnie zajmie się ociepleniem Twojego poddasza.

Poza tym, dodatkowo zabezpieczamy strych przed gorącem, które latem w tym partiach budynku jest nieuniknione. Koniec końców ocieplenie poddasza wydaje się więc być logiczne i przede wszystkim oszczędne. W końcu ciepło idzie do góry i grzejąc w innych częściach domu, poddasze nie musi już być wyposażone w ogromne kaloryfery. A ile to kosztuje?

Ocieplenie poddasza metodą lekką-mokrą – cena

Zanim przystąpimy do wyliczenia ogólnych kosztów ocieplenia poddasza, warto wiedzieć, dlaczego metoda lekka-mokra najczęściej jest wybierana i najlepiej się sprawdza. Przede wszystkim przemawia za nią szybkość montażu materiałów i termoizolacji budynków. Kupując materiały, pamiętamy by te posiadały nie tylko cenę adekwatną do jakości, ale i specjalne atesty oraz certyfikaty.

A ile kosztuje termoizolacja? Wyliczenia wykonujemy poprzez obliczenie powierzchni ścian, które zostaną ocieplone i wybranie grubości styropianu. Na stronie: https://termobud.com.pl/ w ofercie ociepleń, znajdziesz dokładny opis termoizolacji wraz z kalkulatorem przybliżonych kosztów.

Dodaj komentarz

Previous post Rekomendowane więźby i pokrycia dachowe
Next post Akcesoria ogrodowe, które powinieneś mieć