coffe-1736902_960_720Kawa znana jest ludziom od wieków, a bez tego aromatycznego napoju ciężko jest sobie wyobrazić początek dnia. Jej aromat dodaje energii, działa pobudzająco na zmysły i dzięki temu jesteśmy gotowi na wyzwania czekające nas w ciągu dnia. Kawę przyrządza się w każdym zakątku świata, na różne sposoby, a jedna z najbardziej popularnych jest kawa z ekspresu.

Zalety kawy z ekspresu

Wiele osób zadaje sobie pytanie, która z kaw jest lepsza – zwykła parzona czy ta z ekspresu? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas ma inny smak i gust. Jeśli jednak chodzi o walory zdrowotne, to zdecydowanie wygrywa kawa z ekspresu, ponieważ zmielone ziarna krótko znajdują się w gorącej wodzie, przez co wydobywana jest sama esencja kawy. Skupmy się jednak na walorach smakowych oraz rodzajach kaw, a tych, które możemy przygotować w ekspresie, jest naprawdę dużo. Dlatego jest to kolejny plus ekspresów ciśnieniowych, ponieważ mamy możliwość przyrządzenia takiej kawy, na jaką akurat mamy ochotę. Oszczędność czasu to również niewątpliwy plus kawy z ekspresu, ponieważ wystarczy odmierzyć odpowiednią porcję kawy czy umieścić w nim kapsułkę lub saszetkę, nacisnąć przycisk i po chwili mamy gotowy, aromatyczny napój.

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Na rynku mamy dostępnych wiele różnych modeli – ciśnieniowy, przelewowy czy na kapsułki, a te ostatnie cieszą się ogromną popularnością. Zajmują mało miejsca, są łatwe w utrzymaniu ich w czystości i kawę możemy przyrządzić naprawdę szybko. Jednak tradycyjne kapsułki mają dość poważną wadę, ponieważ niektórzy smakosze kawy uważają, że plastik negatywnie wpływa na smak napoju. Do tego są one dość nieekologiczne, bo produkujemy więcej plastikowych odpadów. Możemy jednak cieszyć się ulubioną kawą i nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Jak? Wybierając ekspres senseo, do którego potrzebna jest odpowiednia kawa pads. To odpowiednia porcja ziaren, zamknięta w specjalnej bibułce, która pozwala wydobyć intensywny smak i aromat. Nic dziwnego, że kawa w saszetkach zdobywa coraz więcej miłośników. Trzeba również przyznać, że jest to też bardziej ekologiczna opcja od tradycyjnych plastikowych kapsułek.

Dodaj komentarz

Previous post Salonik w łowieckim stylu
Next post Blacha trapezowa, jej właściwości i zastosowanie