Duża popularność paneli winylowych sprawiła, że coraz więcej osób stosuje je także w łazience. Są tanie, łatwo dostępne i proste w montażu. Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie do pomieszczenia, w którym występuje zwiększona wilgotność powietrza? Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu, aby wybrać materiał, który posłuży odpowiednio przez wiele lat?

Aranżacja łazienki – o czym warto pamiętać?

Idealna podłoga do łazienki powinna być nie tylko ładna i spójna z całym pomieszczeniem, ale także trwała i odporna na panujące w tym wnętrzu warunki. Podczas urządzania ważnym elementem jest zadbanie o odpowiednio równe podłoże, dzięki czemu nie będzie konieczne regulowanie stojących szafek oraz pralki. Duża wilgoć także nie jest już przeszkodą, ponieważ większość materiałów jest przystosowana do stosowania w takich pomieszczeniach. Nie warto jednak wybierać podłogi z naturalnego drewna – pod działaniem wody może ulec szybkiemu niszczeniu. Meble natomiast muszą być odpowiednio zaimpregnowane, aby nie zaczęły butwieć. 

Panele winylowe – jakie wybrać? 

Płytki w łazience układane na podłodze to bezpieczne rozwiązanie, ale coraz rzadziej się z niego korzysta. Coraz większą popularnością cieszą się natomiast panele winylowe, które z powodzeniem możemy stosować we wszystkich wnętrzach. Dzięki temu możemy zachować pewną spójność w całym domu lub mieszkaniu. Decydując się na jeden model, możemy zakupić materiał w większej ilości i zminimalizować prawdopodobieństwo dużej ilości odpadów. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na łatwość montażu i klasę ścieralności, aby nowe podłoże posłużyło przez wiele lat.

Dostępne są już panele winylowe imitujące drewno, beton i inne materiały. Wybór jest szeroki, dlatego łazienkę możemy urządzić w dowolnym stylu. Coraz częściej odchodzi się od minimalizmu i wnętrz w jednym kolorze. Do podłogi winylowej łatwiej jest dopasować oryginalne meble, które stworzą spójną całość. 

Więcej informacji na temat paneli winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.

Previous post Odgłosy deszczu a blachodachówka
Next post Kompleksowa termomodernizacja