Wykańczając dom, zawsze staramy się stosować rozwiązania, które za cel obrałyby nie tylko solidność i wytrzymałość, ale także nasz komfort. W końcu własne cztery kąty powinny być jak najlepiej przystosowane do nas i naszego trybu życia. W związku z tym, wybierając jakiś materiał, zastanawiamy się, czy na pewno spełni nasze oczekiwania. W przypadku pokryć dachowych chętnie stosowana jest blachodachówka – jednak co z odgłosami opadów w zetknięciu z metalowym dachem?

Blachodachówka – czy to dobry pomysł?

Część osób nie jest przekonana, czy blachodachówka rzeczywiście zda egzamin, jeśli chodzi o ostateczne wykończenie dachu. Wciąż nie brakuje zwolenników bardziej „tradycyjnych” materiałów, takich jak klasyczna dachówka czy gont bitumiczny. 

Warto jednak mieć na uwadze, że dach z blachy to propozycja, która niesie za sobą korzyści zarówno pod względem estetycznym, jak i ekonomicznym. Blachodachówka jest stosunkowo tania, a do tego dostępna w wielu wersjach kolorystycznych, łatwo zatem dopasować ją do budynku. Różne propozycje znajdziemy chociażby na https://pokrycia.pl. Blachodachówka doskonale chroni budynek przed działaniem czynników zewnętrznych, jest odporna na korozję i na dodatek łatwo ją zamontować. Ponadto, ze względu na niewielki ciężar, możemy być pewni, że konstrukcja więźby dachowej nie będzie obciążona.

Blachodachówka – hałas można zredukować

Bardzo często pojawia się pytanie, jak bardzo uciążliwe będą odgłosy deszczu uderzające o blaszany dach. Rzeczywiście trzeba przyznać, że blachodachówka wykazuje się niską izolacją akustyczną, w związku z czym opady mogą być słyszalne we wnętrzu domu, szczególnie w przypadku, kiedy posiadamy mieszkalne poddasze. Ta kwestia czasem sprawia, że rezygnujemy z takiego pokrycia dachu.

Tymczasem efekt hałasu przy zamontowanej blachodachówce można dość łatwo zniwelować. Wystarczy wykonanie dodatkowej warstwy ocieplenia, najlepiej z wełny mineralnej. Wymaga to oczywiście dodatkowych kosztów, jednak wówczas zyskujemy kolejną, podwójną korzyść – nie tylko zabezpieczymy się przed uciążliwymi dźwiękami, ale też zyskamy podwójną gwarancję, że zimą łatwo będzie utrzymać w domu ciepło.

Previous post Zastosowanie posadzki żywicznej
Next post Panele winylowe do łazienki – jak wybrać najlepsze?