26235584ef90f513d17d0589cd10d87570cba6c9Plastikowa paleta kontenerowa posiada znacznie więcej zalet niż tradycyjna, drewniana paleta. Przede wszystkich wyróżnia ją ponadprzeciętna wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Bez problemu można stosować ją wielokrotnie. Kolejna ważną cechą jest niepochłanianie wilgoci. Paleta plastikowa nie ulega negatywnym oddziaływaniom warunków atmosferycznych – nie zmieni swojej wagi pod wpływem wody. Jeśli miejsce eksploatacji określone jest rygorystycznymi normami fitosanitarnymi, to paleta kontenerowa wykonana z plastiku sprawdzi się znacznie lepiej niż drewniana. Spełnia bowiem wszelkie standardy i atesty. Zmniejszy koszty związane z dokumentacją. Ograniczysz również ryzyko tego, że paleta nie zostanie przepuszczona przy wjeździe do kraju.

Plastikowe palety kontenerowe występują w różnych modelach i wielkościach, więc każdy znajdzie produkt spełniające wszystkie jego potrzeby. Warto również zaopatrzyć się w skrzyniopalety plastikowe-niezwykle trwałe i odporne na zrysowania. Ich podstawową zaletą jest szybkie i bezproblemowe czyszczenie – wszystko za sprawą gładkich ścianek wewnętrznych i zewnętrznych. Wybieraj produkty o znormalizowanych wymiarach, ponieważ znacznie przyspieszy to procesy magazynowe i transportowe. Na rynku dostępne są modele m.in. na 4 stopach, 3 płozach lub kółkach. Należy pamiętać, że płozy i stopy podlegają wymianie. Obciążenie statyczne plastikowych skrzyniopalet wynosi najczęściej około 4 ton, natomiast obciążenie dynamiczne około 500kg.

Produkty umożliwiają proces sztaplowania. W zależności od preferencji do dyspozycji masz szereg różnych kolorów – możesz także złożyć zamówienie indywidualne i wybrać swój kolor lub nadruk. Pamiętaj, że w przypadku skrzyniopalety na 4 kółkach, ładowność znacznie się zmniejsza i wynosi około 300kg. Jeśli interesują Cię praktyczne organizery produktów magazynowych, to koniecznie powinieneś zakupić plastikowe pojemniki magazynowe. Wyróżniają się wysoką jakością oraz łatwym użytkowaniem. Odporne są na wszelkie uszkodzenia i warunki eksploatacji.

źródło: http://opakowania-plastikowe.pl/skrzyniopalety

Dodaj komentarz

Previous post Profesjonalna drukarnia cyfrowa
Next post Najważniejsza część wizerunku – torebka!