head-682484_1280Fototapeta jak wiemy to wysokiej rozdzielczości i bardzo dobrej jakości obraz wydrukowany na materiale, który przyklejony do ściany zdobi ścianę. Fototapeta nie jest aktualną nowością. Fototapeta początkowo modna była już w latach 80’, kiedy to wywołała wielki bum i była niesamowitą sensacją i nowinką. Ale jak powszechnie wiadomo – moda przychodzi i moda odchodzi – tak też było z fototapetą.

Moda na fototapetę wróciła, by jeszcze bardziej zaskakiwać i zaserwować coś nowego i innego, coś lepszego. Zastanówmy się więc nad najlepszymi cechami i zaletami fototapety, oraz co nas składania do jej wyboru.

Po pierwsze różnorodna kolorystyka i naprawdę szeroki wybór wzorów. Firmy oferujące fototapety mają miliony gotowych wzorów – barwne krajobrazy z najpiękniejszych miejsc na świecie, najbardziej zaskakujące i ujmujące panoramy światowych miast, czy tez czysta abstrakcja. Wzorów jest naprawdę mnóstwo i nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś dla siebie – coś co mu przypadnie do gustu i będzie cieszyć oko każdego, kto będzie miał okazję znaleźć się w otoczeniu wybranego wzoru fototapety.

Kolejną cechą, której nie proponują inne metody aranżacji ścian jest możliwość stworzenia swojej własnej fototapety z własnej fotografii. Niektórzy chcąc uwiecznić najważniejszy moment w życiu, czy mieć możliwość wspominania codziennie chwil dla nich ważnych chcą, by ich fotografia zawisła na ścianie – nic więc trudniejszego. Jedynym warunkiem przy fototapecie z własnej fotografii jest kwestia samego zdjęcia i jego jakości. Jakość fotografii musi być naprawdę pierwszorzędna z wysoką rozdzielczością. W przeciwnym razie uzyskanie najlepszej jakości fototapety będzie utrudnione.

Kolejną kwestią jest cena. W dzisiejszych czasach firmy prześcigają się w pomysłach i w cenach, bo wiedzą, że właśnie cena klienta zachęci najbardziej. Otóż fototapeta nie jest drogą aranżacją wnętrza.

Mówiąc, że fototapeta nie jest droga mamy na myśli również fakt, że nie wymaga odświeżania i zmian – jak to bywa chociażby przy ścianach, które są pomalowane. Czemu to zawdzięczamy? Dzięki strukturze materiału, na którym obraz zostaje wydrukowany możemy bez problemu usuwać wszelkie drobne i większe zabrudzenia za pomocą wilgotnej ściereczki. Jest to cecha bardzo ważna zwłaszcza w domu przy dzieciach, które jak wiemy – brudzić lubią. W kuchni, gdzie problem tłuszczu jest nam bardzo dobrze znany również ta cecha ma znaczenie. Fototapeta to nie tylko świetny pomysł na aranżację ściany w kuchni czy pokoju. To również pomysł na ścianę w łazience. Fototapeta nie zna problemu jakim jest nadmierna wilgotność czy obecność wody. Dzięki swojej strukturze będzie wyjątkowo odporna wodzie i wilgoci.

Tak więc jak widać – fototapeta nadaje się do dosłownie każdego pomieszczenia. Wybierając wzór i materiał musimy pamiętać, by uwzględnić warunki panujące w danym pomieszczeniu. Bowiem materiał zastosowany do fototapet łazienkowych będzie zupełnie inny niż ten do pokoju dziennego.

Zakrzywienia i niewymiarowe ściany to nie kłopot. Fototapetę możemy położyć na dosłownie każdej powierzchni. Najważniejszy jest sposób przygotowania ściany oraz sam proces kładzenia fototapety. Upewnijmy się zatem, że osoba która zajmować się będzie naszą fototapetą zrobi to dobrze i profesjonalnie.

Artykuł przygotowała firma Topago – zapraszamy na http://topago.eu – fototapety na każdą kieszeń.

Dodaj komentarz

Previous post Krótki poradnik o tym, jak kupić dobrą i wygodną sukienkę
Next post Pobudzenie zmysłów na wyciągnięcie ręki