9b3a9eca36f4f2ff7a2475377299a41d8bd25f24Zakup domu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Popełnione błędy mogą być przyczyną poważnych problemów i dużych wydatków. Uniknięcie najczęstszych błędów ułatwi życie i sprawi, że będziemy spokojniejsi.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Klient, który jest zdecydowany na zakup nowej nieruchomości często przymyka oko na pewne niedogodności. Oczywiście niektóre rzeczy faktycznie można pominąć, jednak kłopoty związane z lokalizacją nie powinny być traktowane z pobłażaniem. Należy zastanowić się, jaki wpływ na życie codzienne rodziny będzie miało zamieszkanie w danym miejscu. Czy dojazd do pracy i szkoły będzie utrudniony i ile będzie zajmował? Czy w okolicy znajdują się przedszkola i sklepy? Warto zwrócić również uwagę na to, czy okolica jest bezpieczna dla najbliższych.

Analiza planu zagospodarowania

Okolica domu, która wydaje się być nienaganna, za kilka lat może być zupełnie inna. Warto zweryfikować plany budowy dróg szybkiego ruchu, a także zwrócić uwagę na to, jakie plany mają władze samorządowe, by nie okazało się, że za parę lat pod domem będziemy mieć np. jednostkę straży pożarnej czy oczyszczalnię ścieków.

Dokładne sprawdzenie dokumentów

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie danego domu powinniśmy dokładnie zapoznać się z sytuacją prawną nieruchomości. Najpierw należy sprawdzić księgę wieczystą. Możemy to zrobić zarówno w sądzie rejonowym, jak i w Internecie, ponieważ większość ksiąg została już skatalogowana online. W księdze wieczystej trzeba zwrócić uwagę m.in. na to, jaka jest forma własności domu oraz czy nie jest on obciążony hipoteką.

Kupując dom w stanie surowym powinniśmy zweryfikować datę ważności pozwolenia na budowę. Wyrobienie nowego dokumentu będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami. Nie zapominajmy również o dokumentacji technicznej budynku, która z pewnością przyda się podczas wykonywania jakichś remontów w przyszłości.

Pośpiech – zły doradca

Podejmowanie pochopnych decyzji nie jest wskazane przy zakupie domu. Należy uzbroić się w cierpliwość, dokładnie przeszukać rynek i przeanalizować oferty. To może sprawić, że trafimy na domy, które pasują do naszych oczekiwań, zarówno estetycznych, jak i finansowych. Przed kupnem warto zobaczyć jak najwięcej domów i sporządzić listę wad i zalet tych, które rozważamy zakupić. Domy na sprzedaż Lubin http://nieruchomoscilubin.com/ mogą stać się inspiracją dla osób poszukujących własnego miejsca na ziemi.

Zanim zdecydujemy się na zakup wymarzonego domu, warto także poznać jego historię. Być może nieoczekiwane zdarzenia wpłyną na jego wartość.

Dodaj komentarz

Previous post Najważniejsza część wizerunku – torebka!
Next post Jak obniżyć koszt wynajmu samochodu?