roofbikeracks_p1_row_may2016Wiele osób nie lubi wypożyczać samochodu, ponieważ obawia się nie tylko wielu formalności, które nie do końca będą czytelne i zrozumiałe, ale także zbyt wysokich kosztów wynajmu. Jednak dzięki naszym wskazówkom możecie zminimalizować koszt wynajęcia samochodu.

Rezerwacja

Z rezerwacją samochodów jest tak, jak z rezerwacją wszystkiego. Im wcześniej, tym lepiej. Zapewne dobrze wiecie, że rezerwując wcześniej hotel, mamy większe szanse na otrzymanie lepszego pokoju, a także na mniejszą cenę. Podobnie jest z wypożyczaniem samochodów. Co ciekawe, pewnie mało osób wie, ale wypożyczenie samochodu 2 czy 3 miesiące wcześniej może obniżyć cenę wynajmu nawet 3-4 razy. No i druga sprawa, ze wówczas mamy też większy wybór aut.

Odbiór i zwrot samochodu

Pamiętajmy, że jeśli wynajmujemy samochód i odbieramy go na lotnisku, będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę lotniskową, ponieważ wypożyczalnie muszą płacić za parkowanie i przechowywanie samochodów na terenie lotniska. Taka opłata sięga czasem od 5 do nawet 10% całego kosztu wynajmu. Warto też wiedzieć, że kiedy oddajemy samochód w innym miejscu niż odbieramy, również płacimy więcej. Czasem wypożyczalnie naliczają też dodatkowe koszty za wypożyczenie samochodu poza godzinami otwarcia firmy.

Dodatkowe wyposażenie

GPS, foteliki samochodowe – są to dodatkowe akcesoria, które z pewnością każdy kierowca ma na wyposażeniu samochodu. Niestety nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że jeśli nie weźmiemy swojego GPS-a czy fotelika, będziemy musieli dodatkowo zapłacić, korzystając ze sprzętu wypożyczalni.

Limit kilometrów

Jeśli wypożyczamy samochód, najlepiej szukać ofert, które nie mają dziennego limitu kilometrów. W wypożyczalniach, w których istnieje limit, np. 100 kilometrów dziennie, za każdy kilometr będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Nie tankuj w wypożyczalniach

Jeśli chcemy zatankować na miejscu albo oddajemy samochód z pustym bakiem, musimy liczyć się z wysokimi opłatami za paliwo. Stacje wypożyczalni są najdroższe w całej okolicy.

Interesuje Cię wypożyczalnia samochodów Katowice? Wejdź na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/.

Dodaj komentarz

Previous post Kupujemy dom – praktyczne porady
Next post Nauka angielskiego dla dorosłych