photo-1453491945771-a1e904948959Kredyt samochodowy jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie mogą skorzystać z firmowego leasingu. Jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku koniecznego wsparcia finansowego dla osób wykazujących odpowiednią zdolność kredytową. Sprawdź, na jakie korzyści można liczyć, podejmując tego rodzaju współpracę z bankiem.

 

Rodzaj pojazdu mechanicznego

 

Okazuje się, że kredyty samochodowe są dostępne nie tylko w celu nabycia auta. Banki umożliwiają zakup różnych pojazdów mechanicznych. Kredytobiorca może przeznaczyć otrzymane środki na zakup auta osobowego, ale tez ciężarowego. Może też spełnić marzenie o własnym motocyklu, jachcie, skuterze czy quadzie.

Banki udzielają kredyty samochodowe na wszystkie pojazdy mechaniczne, które na terenie Polski podlegają rejestracji. Dzięki temu możliwe jest nabycie pojazdu w celach prywatnych, ale też zawodowych, na przykład rozbudowując flotę służbowych aut. Coraz częściej z tej opcji korzystają także rolnicy, nabywając między innymi traktory czy ciągniki.

Kwota kredytu

Najlepsze kredyty samochodowe nie ograniczają potencjalnego kredytobiorcy. Możliwe jest zaciągnięcie tego rodzaju kredytu celowego do kwoty nawet 500 000 złotych. Dzięki temu kredytobiorca może nabywać nie tylko pojazdy mechaniczne używane, ale również całkowicie nowe.

Pamiętajmy, że kredyt na samochód umożliwia zakup pojazdu mechanicznego nie tylko z komisu czy salonu samochodowego, ale także od prywatnego sprzedawcy. Środki na realizację tego celu bardzo często nie trafiają na konto kredytobiorcy, ale bezpośrednio do sprzedającego. Dzięki temu procedura finansowania pojazdu zostaje uproszczona, a kredytobiorca zobowiązuje się jedynie do regularnej spłaty miesięcznych rat.

Okres kredytowania

Minimalny okres trwania umowy kredytowej to najczęściej 6 miesięcy. Kredytobiorca może go jednak swobodnie wydłużać. Najlepsze kredyty samochodowe to takie, których okres trwania umowy to nawet 10 lat.

Kredyt w krótkim terminie jest idealny dla kredytobiorców, którzy mogą zdecydować się na płacenie rat o dużej wartości, ale za to chcą szybko pozbyć się zobowiązania. Ci zaś, którym zależy raczej na niższych ratach, wybierają kredyty samochodowe w długim okresie.

Kto może zaciągnąć kredyt?

Kredyt na samochód może zaciągnąć osoba prywatna oraz firma. Procedura przyznawania tego rodzaju zobowiązania jest podobna do innych produktów kredytowych, jakie oferowane są przez banki. Priorytetem jest zdolność kredytowa, która wyliczana jest na podstawie osiąganych dochodów.

W przypadku, kiedy o kredyt stara się osoba prywatna, pod uwagę bierze się osiągane dochody z tytułu umowy o pracę, zlecenia, o dzieło albo otrzymywanych świadczeń, na przykład renty czy emerytury. Firmy muszą zaś przedstawić roczne rozliczenie PIT.

Jak skorzystać z oferty banku?

Nowoczesne banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu samochodowego na prostych warunkach. Co ciekawe, kredytobiorca wcale nie musi udawać się do placówki banku. Wniosek można dzisiaj składać drogą telefoniczną albo przez internet.

Dodaj komentarz

Previous post Ile kosztuje dobra lodówka do kuchni?
Next post Jak prawidłowo dopasować koszulę do sylwetki?