kitchen-2084994_1280Każde mieszkanie i dom wymaga posiadania lodówki na wyposażeniu kuchni. Jaka to będzie lodówka? Wybór jej rodzaju zależy przede wszystkich od preferencji mieszkańców, a konkretniej – od koncepcji aranżacyjnej pomieszczenia. Jeśli chcemy mieć zwarty ciąg mebli, wówczas rozwiązaniem jest lodówka do zabudowy. Ma ona jednak mniejszą pojemność od wolnostojącej, której zaletą to także możliwość zmiany miejsca w dowolnej chwili. A ile kosztuje taka lodówka wolnostojąca? W poniższym tekście przyjrzymy się, co mają do zaoferowania lodówki z czterech kategorii cenowych.

Lodówka do 1000 PLN

BEKO RCSA210K20W to model kosztujący ok. 950 PLN. Ma dość kompaktowe wymiary – 136 cm wysokości i 54 cm szerokość, pojemność chłodziarki to 132 l, zaś zamrażarki – 65 l. Przednia część szuflady zamrażalnika zrobiona jest z przeźroczystego materiału, więc doskonale widać produkty w środku szuflady bez konieczności wysuwania. Uszczelka antybakteryjna zapobiega pojawianiu się w komorze grzybów oraz pleśni. Posiada praktyczne dodatki, jak pojemnik na butelki, półkę na nabiał oraz oświetlenie LED. Zalicza się do klasy energetycznej A+.

Lodówka do 2000 PLN

BEKO BCSA285K3S to wydatek ok. 1550 PLN. W zamian otrzymujemy lodówkę klasy energetycznej A++, która oferuje do codziennego użytku chłodziarkę o pojemności 193 l i zamrażarkę mieszczącą 78 l. Lodówkę wyposażono w uszczelki produkowane z dodatkiem środków antypleśniowych i grzybobójczych, dzięki czemu nie tylko one same pozostają wolne od drobnoustrojów, ale tworzą antybakteryjną barierę przeciwko dostawaniu bakterii do komór. Funkcja szybkiego mrożenia zapewnia szybkie zamrażanie nowo włożonego pożywienia, w sposób zdrowszy oraz nie wpływający na temperaturę wcześniej przechowywanego jedzenia. Komora lodowa zapewnia dogodne miejsce do przechowywania kostek lodu oraz do mrożenia małych owoców.

Lodówka do 3000 PLN

SAMSUNG RR39 M7320 S9 to wydatek ok. 2250 PLN. W zamian za tą kwotę można nabyć lodówkę wolnostojącą o pojemności całkowitej 375 l, wyposażoną w system No Frost i z system All-Around Cooling, który równomiernie chłodzi każdą część lodówki. Przycisk Power Cool aktywuje intensywny, chłodny nawiew, co umożliwia szybkie schładzanie żywności. Kompresor Digital Inverter automatycznie dostosuje szybkość pracy do wybranego poziomu chłodzenia. Zpewniające elastyczność pojemniki Andjustable Bins pomogą łatwo organizować i przechowywać więcej zróżnicowanych wielkościowo produktów na drzwiach lodówki.

Lodówka powyżej 3000 PLN

BOSCH KGN39AI35 to koszt ok. 3235 PLN. Model ten ma pojemność całkowitą 366 l. Wyposażony jest w specjalny, aktywny filtr węglowy AirFresh Filter, który redukuje intensywne zapachy już po 30 minutach. System MultiAirflow zapewnia perfekcyjne chłodzenie każdego miejsca w komorze, a funkcja Superchłodzenia czasowo obniża temperaturę w chłodziarce do +2°C. Dzięki temu można uniknąć nadmiernego wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia i ogrzania tego, co już się tam znajduje. Funkcja wyłącza się automatycznie po 6 godzinach.

Dodaj komentarz

Previous post Nie zdałeś matury z angielskiego? Zobacz, jak szybko zaliczyć
Next post Korzyści kredytu samochodowego / kredyty samochodowe