pexels-photo-374074

Nie wiesz czym się kierować przy zakupie komputera do biura? Przeczytaj nasz artykuł.

W dzisiejszych czasach komputer jest nieodzownym elementem wyposażenia każdego biura oraz domu. Nie wyobrażamy sobie braku dostępu do internetu, czy też pracy bez specjalnych programów komputerowych, które ułatwiają nam wykonanie zadania. Nie wspominając już o oszczędności czasu, a także możliwości zniwelowania błędów, np. podliczenia w programach księgowych. Komputery również oferują nam wiele możliwości graficznych oraz multimedialnych, co wspomaga wiele naszych działań, np. w biurach projektowych.

Desktop czy laptop?

Wybierając komputery do firmy, musimy zwrócić uwagę na parę istotnych cech, które powinny posiadać. Przede wszystkim musimy zastanowić się jaki model będzie najbardziej funkcjonalny w naszym biurze. Czy mamy na tyle miejsca w pomieszczeniach, aby postawić klasyczną stację komputerową? Dla małych firm lepszym rozwiązaniem będą ustawne desktopy, które możemy postawić poziomo na biurku, a na nich umieścić monitor. A może jednak Twoi pracownicy wykonują pracę, która wymaga ciągłego przemieszczania się lub pracują w domu? Wtedy najlepszym wyborem będą przenośne notebooki.

Podstawowe parametry techniczne

Oprócz wyglądu zewnętrznego ważniejsze są parametry techniczne. Przede wszystkim warto zainwestować w mocny procesor, np. dwurdzeniowy procesor Intel Core, a także w zintegrowaną grafikę. Kolejnym ważnym atrybutem jest pojemna pamięć np. DDR3, która umożliwi pracę programom komputerowym oraz umożliwi przechowanie wielu danych. Warto również zadbać o kilka wejść USB, dzięki czemu będzie można podłączyć wiele urządzeń biurowych, np. drukarka i skaner.

Gdy już mamy określone cechy naszych komputerów to możemy poszukać odpowiedniej oferty, np. komputery biznesowe http://www.servecom.pl/sprzet-poleasingowy. Zaletą takiego sprzętu jest przede wszystkim cena, a także parametry, ponieważ te urządzenia były specjalne przygotowane do warunków biurowych. Jak widzimy wybór odpowiedniego komputera wymaga przemyślenia wielu rzeczy. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy to warto również zwrócić się do specjalisty, który pomoże nam dobrać odpowiedni sprzęt.

Dodaj komentarz

Previous post Zalety laptopów poleasingowych
Next post Pijawki w innych krajach