pexels-photo-109371Przeciwnicy kupowania sprzętu używanego często twierdzą, że jest on gorszej jakości, może się szybko popsuć, nie ma gwarancji i nigdy nie wiadomo, czy trafimy na zaufanego sprzedawcę. Doświadczenie jednak uczy, że nawet nowy laptop może iść do serwisu już miesiąc po kupnie. Laptopy używane mają wiele zalet, o których warto powiedzieć. Może właśnie znajdziesz swój wymarzony sprzęt wśród używek?

Cena

To chyba jeden z najważniejszych powodów, dla którego wiele osób decyduje się na kupno nowego laptopa. Bardzo często na aukcjach czy w sklepach z używanymi laptopami możemy znaleźć sprzęt, który jest równie wydajny jak nowy. Za to koszt zakupu jest dużo niższy. Czasami jest to nawet połowa ceny. Laptopy poleasingowe (http://www.servecom.pl/laptopy) to idealna opcja, jeśli kupujemy pierwszy komputer dla naszego dziecka. Nawet najtańsze modele spokojnie wystarczą do odrabiania lekcji czy odpalenia jakiejś gry. A kiedy nasze dziecko nawet zepsuje laptopa, nie będziemy aż tak stratni.

Wykonanie

Jeśli chodzi o laptopy poleasingowe, najczęściej jest to sprzęt klasy biznesowej. W przypadku gdy za 2000 zł kupimy w sklepie nowego laptopa z plastikową obudową i błyszczącą matrycą, już za 800 zł możemy kupić sprzęt w solidnej obudowie i z matową matrycą. W laptopach biznesowych stosuje się zwykle laptopy wykonane z aluminium, stopów magnezu czy włókien węglowych i szklanych. Mamy więc pewność, że taki laptop będzie dużo bardziej wytrzymały niż plastikowa nówka. W związku z tym bardzo łatwo będzie nam kupić używanego laptopa, który jest w naprawdę dobrym stanie wizualnym.

Bezpieczeństwo danych

Komputery służą nam do robienia różnych rzeczy. Czasem w domowym laptopie trzymamy pliki, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jeśli chodzi o zabezpieczenia w nowych laptopach konsumenckich – nie są one zbyt zadowalające. W używanym laptopie biznesowym możemy liczyć na różne zabezpieczenia typu czytnik linii papilarnych, szyfrowanie danych TMP czy SmartCard.

Gwarancja

Kupując laptopa używanego w sklepie czy serwisie komputerowym możemy liczyć jeszcze na roczną gwarancję, mimo że gwarancja producenta już wygasła. Nie musimy się więc martwić, kiedy laptop po miesiącu się nam zepsuje.

Dodaj komentarz

Previous post Smartfonowy raj
Next post Komputery do firmy. Wybór odpowiedniego sprzętu.