Zalety laptopów poleasingowych

pexels-photo-109371Przeciwnicy kupowania sprzętu używanego często twierdzą, że jest on gorszej jakości, może się szybko popsuć, nie ma gwarancji i nigdy nie wiadomo, czy trafimy na zaufanego sprzedawcę. Doświadczenie jednak uczy, że nawet nowy laptop może iść do serwisu już miesiąc po kupnie. Laptopy używane mają wiele zalet, o których warto powiedzieć. Może właśnie znajdziesz swój wymarzony sprzęt wśród używek?

Cena

To chyba jeden z najważniejszych powodów, dla którego wiele osób decyduje się na kupno nowego laptopa. Bardzo często na aukcjach czy w sklepach z używanymi laptopami możemy znaleźć sprzęt, który jest równie wydajny jak nowy. Za to koszt zakupu jest dużo niższy. Czasami jest to nawet połowa ceny. Laptopy poleasingowe (http://www.servecom.pl/laptopy) to idealna opcja, jeśli kupujemy pierwszy komputer dla naszego dziecka. Nawet najtańsze modele spokojnie wystarczą do odrabiania lekcji czy odpalenia jakiejś gry. A kiedy nasze dziecko nawet zepsuje laptopa, nie będziemy aż tak stratni.

Wykonanie

Jeśli chodzi o laptopy poleasingowe, najczęściej jest to sprzęt klasy biznesowej. W przypadku gdy za 2000 zł kupimy w sklepie nowego laptopa z plastikową obudową i błyszczącą matrycą, już za 800 zł możemy kupić sprzęt w solidnej obudowie i z matową matrycą. W laptopach biznesowych stosuje się zwykle laptopy wykonane z aluminium, stopów magnezu czy włókien węglowych i szklanych. Mamy więc pewność, że taki laptop będzie dużo bardziej wytrzymały niż plastikowa nówka. W związku z tym bardzo łatwo będzie nam kupić używanego laptopa, który jest w naprawdę dobrym stanie wizualnym.

Bezpieczeństwo danych

Komputery służą nam do robienia różnych rzeczy. Czasem w domowym laptopie trzymamy pliki, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jeśli chodzi o zabezpieczenia w nowych laptopach konsumenckich – nie są one zbyt zadowalające. W używanym laptopie biznesowym możemy liczyć na różne zabezpieczenia typu czytnik linii papilarnych, szyfrowanie danych TMP czy SmartCard.

Gwarancja

Kupując laptopa używanego w sklepie czy serwisie komputerowym możemy liczyć jeszcze na roczną gwarancję, mimo że gwarancja producenta już wygasła. Nie musimy się więc martwić, kiedy laptop po miesiącu się nam zepsuje.