Wybierając materiał na dach, bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę na rodzaj więźby i kąty nachylenia połaci. Od tego bowiem zależy to, jaki rodzaj zadaszenia jest przeznaczony na krokwie i który będzie bezpieczny oraz odporny na uszkodzenia. W tym artykule poznasz dwa materiały na dach. Każdy z nich nada się na inny typ dachu, ale jedno je łączy – solidność.

Dach o wielu kątach nachylenia a materiał na poszycie

W przypadku zadaszenia o wielu kątach nachylenia, które występuje w nowoczesnych i dużych budynkach, najlepiej sprawdzi się blachodachówka modułowa ocynkowana. Specjalistyczna powłoka, nałożona na blachę oraz innowacyjny sposób jej produkcji i wykończenia, sprawiają, że wyróżnia się trwałością. Nie można pominąć faktu, że jest również odporna na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, kwaśny deszcz i rdzewienie. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdy mowa o stalowym pokryciu dachowym. Bez odpowiedniej powłoki zabezpieczającej, jaką jest poddanie ocynkowaniu, materiał może szybko stracić swoje właściwości zabezpieczające i ulec zniszczeniu. Dlatego, gdy przekonamy się do blachodachówki, koniecznie wybierzmy producenta, który przykłada wagę do profesjonalnego wykończenia modułów i przygotowania ich na niesprzyjające warunki atmosferyczne i negatywne działanie czynników mechanicznych. Dzięki temu, zyskasz pewność, że blachodachówka, którą wybrałeś na swój dom, okaże się trwała i przetrwa lata. Jeśli mowa o solidności, zadaszenie z owego materiału nie wymaga konserwacji. To oznacza, że góruje nawet nad dachówkami ceramicznymi, które do tej pory, były uważane za najlepszy materiał na dach.

Płaski dach – nowoczesne materiały na zadaszenie

W przypadku dachów płaskich, również można znaleźć odpowiednie poszycie. Jest nim niezawodna blacha trapezowa – tańsza od blachodachówki, ale w niczym nie różniąca się od niej jeśli chodzi o standard wykonania i trwałość. Jedynym niuansem blachy trapezowej jest jej wygląd. Z uwagi na skromne wykończenie, nada się na nowoczesne zabudowania, urządzone w industrialnym i mocno innowacyjnym stylu. Poza tym, materiał ten dostępny jest w arkuszach, więc nie sprawdzi się w przypadku więźby, która posiada ostre kąty nachylenia i wiele spadów. Blacha trapezowa jest więc zadaszeniem rekomendowanym na płaskie zabudowania.

Dodaj komentarz

Previous post Czego jeszcze nie wiesz o słynnej marce motoryzacyjnej Ford?
Next post Czy metoda Callana nadaje się do samodzielnej nauki angielskiego?