Nie da się ukryć, że uczęszczanie do szkoły językowej często wiąże się ze sporymi wydatkami. Sam kurs i materiały mogą pochłonąć duże sumy, dlatego wiele osób decyduje się na naukę angielskiego na własną rękę. Czy jednak popularna metoda Callana sprawdzi się w przypadku samouków?

Nauka angielskiego metodą Callana – wady i zalety

Metoda Callana może się okazać nieoceniona, kiedy posiadamy psychiczną blokadę przed mówieniem po angielsku. Dotyczy to bardzo wielu osób. Czasem znajomość słownictwa czy nawet gramatyki jest bardzo duża, jednak uczeń ma opory przed rozmową w języku obcym. Tymczasem Callan polega na serii szybkich pytań i odpowiedzi wymienionych między nauczycielem a kursantem. Uczeń nie ma za bardzo czasu na zastanowienie się, powinien zareagować błyskawicznie.

Rzeczywiście taka metoda nauki się sprawdza, również wśród osób początkujących. Późniejsze opanowanie reguł i pisowni przyjdzie zdecydowanie łatwiej, kiedy będziemy już całkiem swobodnie dogadywać się po angielsku. Niestety ma to też swoje wady. Jeśli nie połączymy Callana właśnie z osobną nauką gramatyki i tworzenia form pisemnych, to niestety będziemy umieli mówić po angielsku, ale z trudem przyjdzie nam użycie go w piśmie. Ponadto nie każdy czuje się komfortowo podczas zajęć prowadzonych w takiej formie. 

Metoda Callana – profesjonalny kurs czy samodzielna nauka?

W sieci bez problemu możemy znaleźć pakiety materiałów opisywanych jako „Callan online”. Ci, którzy chcą zaoszczędzić na czasie i pieniądzach, często decydują się na taką formułę nauki, wierząc, że mogą skorzystać z Callana na własnych zasadach.

Niestety takie internetowe kursy nie mają wiele wspólnego z prawdziwą metodą Callana. W jej przypadku niezbędny jest kontakt z nauczycielem, skoro wszystko opiera się właśnie na komunikacji między dwiema osobami. Można wykonywać różne ćwiczenia, jednak efekty nie przyniosą takich rezultatów jak wówczas, kiedy wybierzemy renomowaną szkołę językową i tam zapiszemy się na zajęcia. 

Dobry, profesjonalny lektor to klucz do efektywnej nauki angielskiego. Jeśli zatem interesuje nas Callan Częstochowa, powinniśmy sprawdzić http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Kąty nachylenia dachu a materiał na poszycie
Next post Podłoga betonowa. Jak powstaje?