Beton coraz częściej jest stosowany jako posadzka w domach czy mieszkaniach. Ten materiał cieszy się szczególną popularnością u osób, które lubią industrialne, surowe wnętrza. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie takiej podłogi wymaga pewnej wiedzy i precyzji.

Przygotowanie powierzchni pod posadzkę betonową

Wyszukując „beton Myszków”, możemy z łatwością znaleźć inspiracje na to, jak zaaranżować podłogę betonową. Najpierw jednak musimy zadbać o to, by została ona poprawnie wykonana. Warto w tym celu wynająć fachowców, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że efekt będzie dokładnie taki, jak oczekujemy. 

Pierwszym etapem jest przygotowanie podłoża. Musi być ono dokładnie oczyszczone, wyrównane oraz suche. Jeśli dostrzegamy na powierzchni nierówności czy nawet ubytki, należy wypełnić je zaprawą naprawczą i zaimpregnować. W ten sposób zapobiegniemy powstawaniu pęcherzyków powietrza w betonie, które doprowadzają do jego niszczenia.

Posadzka betonowa – zbrojenie i spoiny

W przypadku wylewki betonowej konieczne jest wykonanie zbrojenia. Do tego celu najlepiej posłuży styropian bądź inny materiał o właściwościach termoizolujących. Podczas wylewania betonu (jego warstwa powinna wynosić minimum 8 mm, a najlepiej 15 mm lub więcej) należy pamiętać o spoinach, które są niezbędne do odtworzenia szczelin dylatacyjnych. Jeśli pominiemy ten element, beton z czasem może zacząć pękać. W razie potrzeby spoiny można wypełnić specjalną masą dylatacyjną.

Wykończenie podłogi betonowej

Kiedy beton wylany na posadzkę już zaschnie, trzeba go oczyścić, a następnie wyszlifować. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest polerowanie na wysoki połysk, co zapewnia bardzo eleganckie wykończenie, wprost idealne do nowoczesnych wnętrz.

Jeśli nie do końca podoba nam się naturalny kolor betonu, to warto pamiętać, że materiał ten można połączyć z różnymi kruszywami, chociażby z marmurem, można też dodać do niego barwniki. Dzięki temu odcień w pełni dostosujemy do danego pomieszczenia, a posadzka będzie harmonizowała z farbami na ścianach czy też kolorem mebli.

O zaletach betonu można przeczytać na http://wlodar.com.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Czy metoda Callana nadaje się do samodzielnej nauki angielskiego?
Next post Najlepszy zamiennik kawy rozpuszczalnej