nissan-440488_960_720Kupno używanego samochodu to obecnie standard. W czasach kryzysu tylko najbogatsi mogą sobie pozwolić na nabytek prosto z salonu. Wybierając samochód używany, często popełniamy wiele błędów. Jak się przed nimi uchronić, by kupić sprawdzone auto, warte swojej ceny?

Nie ufaj zbyt tanim samochodom!

Oczywiście każdy z nas chciałby trafić na najlepsze auto. Najlepiej, żeby miało 2 lata, było bezwypadkowe, nie nosiło śladów użytkowania, no i jeszcze, żeby było super tanie. Jeśli jednak już spotkamy samochód w cenie dużo niższej niż na innych ogłoszeniach, warto zastanowić się, dlaczego auto jest aż tak tanie. Być może właściciel ma coś do ukrycia. Auto może być kradzione albo ma ukryte wady, o których nikt nas nie poinformuje. Jeśli mimo wszystko zdecydujemy się na ten samochód, dokładnie sprawdźmy go w warsztacie.

Nie ufaj szwagrowi

Już się przyjęło, że na oględziny auta często zabieramy „szwagra”, który zna się dosłownie na wszystkim. Oczywiście zamiennie może być to wujek Mietek albo kolega z pracy. To, że osoba taka miała w posiadaniu już kilka pojazdów, nie oznacza, że jest specjalistą i wykryje każdą usterkę w samochodzie. Lepiej będzie, jeśli umówimy się na przegląd samochodu w serwisie.

Jazda próbna

Niestety ponad połowa Polaków kupuje samochody bez jazdy próbnej. To duży błąd, bo już wtedy możemy zobaczyć, jak nam się jeździ autem. W ten sposób sprawdzimy czy auto jest wygodne, jak działają biegi, sprzęgło itp. Również dzięki jeździe próbnej możemy wykryć jakieś niepokojące dźwięki z silnika, o których nie było mowy w ogłoszeniu.

Sprawdź książkę serwisową

Nie każde auto posiada taką książkę, co niestety jest wadą. Jeśli chcemy kupić używany samochód, warto sprawdzić historię jego napraw. Wówczas zorientujemy się, z jakimi problemami możemy mieć do czynienia w przyszłości, ponieważ zdarza się, że co roku w aucie naprawiane jest to samo. Idealnie by było, gdyby się okazało, że auto reperowane było wyłącznie w autoryzowanych serwisach obsługi.

Jeśli szukacie sprawdzonego sprzedawcy używanych aut, zajrzyjcie na stronę: http://www.impwar.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Jak przygotować auto na wakacje?
Next post Chcesz skorzystać z serwisu samochodowego? Na to musisz zwrócić uwagę!