bmw3Usterki w samochodzie są niestety zmorą każdego kierowcy. Zdarzają się częściej lub rzadziej. Kiedy już jednak do nich dojdzie, warto znaleźć odpowiedni serwis samochodowy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednich fachowców, którzy zajmą się naprawą auta?

Odpowiednie podejście do klienta

Ten czynnik często decyduje o ilości klientów, którzy napływają do warsztatu. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalnym warsztatem, wyczujemy to już w czasie rozmowy telefonicznej. Dobry mechanik przede wszystkim zada nam masę pytań dotyczących samochodu, np. kiedy zauważyliśmy, że coś niepokojącego dzieje się z samochodem czy co było już w nim naprawiane. To pomoże mu ustalić, co może być przyczyną usterki.

Przejrzyste koszty i usługi

Jeśli zgłosimy się do serwisu z konkretną usterką, już zanim fachowiec zacznie ją naprawiać, powinien podać jej szacowaną cenę. Nie powinno się zdarzyć, że mechanik w ogóle nie powie nam, ile może kosztować taka naprawa. Jeszcze gorzej, gdy okazuje się, że końcowa cena okazuje się być dwa razy wyższa niż ta szacowana na początku – chyba, że zostaliśmy poinformowani o dodatkowych, nieprzewidzianych naprawach. Czasami zdarzy się, że w trakcie naprawy konieczna jest dodatkowa usługa. Warsztat nie powinien wykonywać jej bez naszej zgody. Dopiero po konsultacji z klientem może przystąpić do usunięcia usterki.

Odpowiednie standardy

Jeśli chcemy, by nasze auto było naprawione sprawnie i przede wszystkim dobrze, warto korzystać z usług warsztatów sieciowych lub Autoryzowanych Serwisów Obsługi (http://www.bmw-service-fialkowski.pl/). Wówczas mamy pewność, że mamy do czynienia ze specjalistami, a warsztat przestrzega najwyższych standardów i norm dotyczących naprawy pojazdów. Zwłaszcza w autoryzowanych serwisach pracownicy są szkoleni pod kątem napraw konkretnej marki, dzięki czemu radzą sobie nawet z nietypowymi usterkami.

Na wypadek uszkodzeń

Czasami zdarza się, że w czasie naprawy pojazdu doszło do uszkodzenia auta. Warsztat samochodowy powinien być ubezpieczony na takie sytuacje. Warto również wcześniej spisać protokół z obecnego stanu auta, wraz z opisem jego obecnych usterek, stanu paliwa, przebiegu itp.

Dodaj komentarz

Previous post Jakie błędy popełniasz przy kupowaniu używanego samochodu?
Next post Z którym rowerem osiągniemy fit sylwetkę?