couple-1845620_640Kiedy mamy dość życia w pojedynkę i decydujemy się na aktywne poszukiwanie miłości, najczęściej zadajemy sobie fundamentalne pytanie „Ale jak?”.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam serwisy oferujące randki w sieci, które świetnie sprawdzają się w realiach współczesnego świata. Jest to super alternatywa dla osób, które studiują na kierunkach lub pracują w zawodach skupiających osoby jednaj płci albo tych, które cierpią na chroniczny brak czasu lub z racji wieku, funkcji czy sytuacji osobistej mają ograniczony dostęp do innych form poznawania ludzi. Jednak – jak wiemy – serwis matrymonialny należy wybrać odpowiedzialnie, aby móc bezpiecznie i komfortowo korzystać z jego usług. Użytkownicy, czyli osoby mające spore doświadczenie w nawiązywaniu kontaktów przez Internet, dokładnie wiedzą jak to zrobić.

Dobre opinie o serwisie w sieci

Najwięcej, bo 21% zapytanych przez serwis MyDwoje w sondzie w 2016 roku singli wskazuje, że kluczowe są dobre opinie o serwisie w sieci. Większość z nas decydując się na zakup pralki czy wzięcie kredytu hipotecznego, wytrwale wklepuje w najpopularniejszej przeglądarce internetowej frazę zawierającą nazwę i słowo „opinie” lub szuka forów, na których Użytkownicy wymieniają się uwagami, opowiadają o doświadczeniach i efektach swoich decyzji. Wielu z nas szuka opinii o danym produkcie również w serwisach, które prowadzą rzetelne rankingi i są w stanie profesjonalnie doradzić nam w wyborze. Okazuje się, że ma to również kluczowe znaczenie podczas wyboru serwisu matrymonialnego i większość z nas, zanim dokona rejestracji, najpierw posłuży się opinią osób obeznanych w temacie – zarówno profesjonalistów, jak i osób po prostu mających doświadczenie. Dobre opinie innych użytkowników, zbierane przez niezależną firmę badawczą są istotne dla 6% zapytanych.

Test doboru partnerskiego

Kolejna grupa osób stawia na profesjonalizm i skupia się na tym, by dany serwis oferował nam narzędzia doboru partnerskiego, opierające się na wiedzy, badaniach i doświadczeniu zaufanych psychologów, seksuologów i terapeutów, specjalizujących się właśnie w tej dziedzinie. Dlatego portal, gdzie mamy do dyspozycji rzetelny psychologiczny test partnerski wybierze aż 18% poszukujących miłości. Ważne, by dzięki niemu oferty, które zostaną dla nas przygotowane były dopasowane do nas pod względem osobowości, charakteru, priorytetów i życiowych wartości oraz granic tolerancji. To zdecydowanie uprości nam wybór i przyspieszy poszukiwania, gdyż nie musimy samodzielnie „przedzierać się” przez gąszcz anonsów osób, które nie mają z nami zupełnie nic wspólnego lecz wybieramy z listy kojarzenia dopasowanej specjalnie do nas.

Dużo ciekawych i poważnych ofert

Dla Użytkowników tego typu serwisów ważne jest również to, by mieli w czym wybierać oraz by nie musieli się obawiać tego, że deklarując chęć zawarcie długotrwałego związku spotkają osoby, które są na portalu dla zabawy i żartu. To, by w serwisie było dużo ciekawych i poważnych ofert istotne jest dla 16% singli. Prezentowane oferty nie muszą się jednak zamykać w granicach Polski. Użytkownicy doceniają również to, że serwis nawiązuje współpracę z serwisami zagranicznymi, w których miłości w Polsce poszukują osoby z krajów anglo- lub niemieckojęzycznych. Dla części z nas mniej ważne jest to, czy ukochana osoba będzie zwracała się do nas „Kochanie”, „Darling” czy „Liebling”, ale to czy mamy z nią szansę stworzyć udaną, pełną miłości i zaufania relację.

Bezpieczeństwo użytkowania

Dla sporej liczby osób ważny jest również komfort użytkowania serwisu. Chcemy się czuć w nim przede wszystkim bezpiecznie, a cechy takie jak wiarygodność, ochrona danych osobowych, możliwość odstąpienia od umowy zgodnie z polskim prawem i zwrotu poniesionych kosztów czy odznaka rzetelnej firmy i Trusted Shops są niezbędnym warunkiem dla 16% z nas. Kolejne 5% ceni atrakcyjne promocje, pozwalające na odebranie testowego abonamentu lub zdobysie jego przedłużenia oraz jasną politykę cenową, a najbardziej brak ukrytych kosztów i „kruczków”, np. dotyczących automatycznego przedłużania abonamentu bez wiedzy użytkownika.

Komfort i przyjazne nastawienie

Dla 8% poszukujących miłości ważna jest również estetyka i łatwość odnalezienia się w serwisie. Punktuje również przyjazna szata graficzna i funkcjonalności, które oferuje dobry serwis matrymonialny. W końcu ma nam być miło, a serwis powinien być przyjazny również dla osób, które mają niewiele wspólnego z informatyką. Z tego powodu 3% z nas docenia również dobry kontakt z Administratorem oraz możliwość połączenia telefonicznego z biurem serwisu, dzięki któremu możemy wyjaśnić nasze wątpliwości i poprosić o pomoc. Mamy gwarancję, że osoba po drugiej stronie słuchawki może nam udzielić kompetentnych wskazówek.

Efekty i wiarygodność

Prawie 8% zapytanych chce wiedzieć, ze portal jest skuteczny i wybiera taki, który udowadnia to poprzez efekty – w tym wypadku wiele szczęśliwych historii. Czytając opowieści ludzi, którzy mają za sobą etap poszukiwań i deklarują rodzinne szczęście nabieramy pewności. Ważne, by były to historie prawdziwe: opatrzone zdjęciami, podające fakty z życia szczęśliwie zakochanych, pozwalające wierzyć w ich wiarygodność. Nie chcemy czytać „wypocin” rozmarzonych redaktorów, bo życie pisze najpiękniejsze scenariusze i szczęśliwe historie par z internetu, które pozwalają wierzyć, że również nam, z pomocą dobrego, spełniającego nasze oczekiwania serwisu, uda nam się znaleźć tę prawdziwą, szczęśliwą, trwałą i pełną uniesień miłość.

Zanim więc odpowiemy sobie na pytanie: jaki serwis randkowy i wybierzemy jeden z dostępnych portali, któremu powierzymy naszą prywatną misję dotyczącą najbardziej osobistej sfery naszego życia, warto sprawdzić czy możemy na tym biuru matrymonialnym polegać i czy spełni ono nasze oczekiwania względem sposobu, jakości, celu oraz efektów poszukiwania miłości. Tylko wtedy będziemy mogli nabrać pewności, że będzie to sympatyczne przeżycie i preludium do dalszej części naszego życia – tym razem we dwoje.

Dodaj komentarz

Previous post Urządź się w Krakowie
Next post 3 rady, którą ułatwią Ci zakup wymarzonego lokum