wood-skeleton-252178_640Marzysz o nowym, pięknym i dużym domu? Dzisiaj pokażemy Ci 3 rzeczy, dzięki którym unikniesz wpadki i zdobędziesz lokum marzeń.

Uważaj na pseudo biura nieruchomości

Oszustwa i przekręty są dzisiaj na punkcie dziennym. Ostatnia afera dotycząca wycieku naszych PESEL-i już nie jednego z nas wprawiła w strach i zawrót głowy. Jednak oprócz pseudobanków i sprzedawców, musimy uważać również na biura nieruchomości, które nie zawsze kierują się dobrymi intencjami.

Biuro nieruchomości, do którego udajesz się by poznać ofertę i zaznajomić się z dostępnymi mieszkaniami, powinno być profesjonalne i znane. Nie chcesz przecież stracić dużej sumy pieniędzy i wyjść z niczym. Zanim wybierzesz się do dewelopera, przeszukaj internet. Wiele firm trudniących się sprzedażą mieszkań ma ciekawe strony w sieci i dzięki temu, zorientujesz się co mają Ci do zaoferowania.

Ważne jest, by zastanowić się nad wielkością domu dokładnie i w spokoju. Dobrze przemyśl, jak dużego mieszkania potrzebujesz. Czy ogromny, ale tani dom powinien budzić zaufanie? Jeżeli jest na peryferiach miasta i wymaga remontu, a Ty jesteś gotowy podjęcia się jego renowacji, to spokojnie możesz zainwestować.

Pamiętaj o lokalizacji i wyposażeniu

Kiedy masz ochotę zmienić otoczenie i marzy Ci się dom na przedmieściach, to w takiej sytuacji łatwo załapać się na dom na odludziu, do którego dojazdy będą Cię sporo kosztować. Jeżeli masz rodzinę, weź pod uwagę lokalizację i formę dojazdów do szkoły i pracy.

Ważne jest również wyposażenie mieszkania. Dokładnie zapytaj o to, czy meble i sprzęt są wliczone w cenę domu i sprawdź czy wszystko jest w umowie. Może się okazać, że meble i wyposażenie AGD widzisz ostatni raz i są tylko po to, by zwabić potencjalnego kupca.

Sprawdź umowę i skonsultuj ją z prawnikiem

Przed zakupem, dokładnie przeczytaj umowę. Zwróć uwagę na wszystkie kruczki prawne i niezrozumiałe określenia. Jeżeli coś budzi Twój niepokój i sprzedawca nie jest w stanie Ci wytłumaczyć danego zagadnienia to koniecznie skonsultuj się z prawnikiem i pokaż mu dokument. Lepiej zrezygnować z upragnionego domu i chwilę poczekać, niż ładować się w problemy. Mamy nadzieję, że z tymi poradami, kupisz wymarzone mieszkanie!

Dodaj komentarz

Previous post Jak wybrać serwis randkowy w sieci?
Next post Czy medykamenty z apteki mają przyszłość?