Różnego rodzaju prace remontowe przeprowadzane w domu lub mieszkaniu mogą znacząco uszczuplić domowy budżet. Niektóre są jednak niezbędne i należy wykonywać je regularnie. Ale co zrobić w przypadku, kiedy posiadane okna stają się nieszczelne? Czy zawsze konieczna jest wymiana posiadanego modelu na nowy?

Kiedy pojawia się nieszczelność okien? 

Jeżeli posiadamy w domu lub mieszkaniu stare okna – najpewniej z czasem nastąpi znacząca utrata ciepła. Jest to naturalne zjawisko, ponieważ czynniki zewnętrzne sprawiają, że mocno eksploatowane elementy mogą się zużywać i należy je wymienić. Co należy zrobić w takiej sytuacji? 

Przede wszystkim zlokalizować miejsce ucieczki ciepła. To kluczowe, aby zweryfikować, czy zaistniała sytuacja rzeczywiście wiąże się z koniecznością zakupu nowych okien. Niekiedy nieszczelność to jedynie problem związany z nieodpowiednia regulacją lub niepoprawnym zamykaniem. Należy więc dbać o pielęgnację i konserwację posiadanych okien. 

Jak uszczelnić okna PCV – domowe sposoby

Szczególnie jesienią zauważamy, że następuje niekorzystna utrata ciepła. Zaczyna się sezon grzewczy, a my tymczasem dalej zmagamy się  z niską temperaturą w domowym zaciszu. Co zrobić w takiej sytuacji? Jednym z prostszych sposobów na zwiększenie szczelności okien jest zastosowanie specjalnie do tego przystosowanej taśmy. Jeżeli ciepło ucieka przez problem występujący wewnątrz – w takim przypadku sprawdzi się wersja paroszczelna. Od zewnętrznej strony stosuje się zazwyczaj taśmy poliuretanowe lub paroprzepuszczalne. 

Jeżeli nie jesteśmy zdolni do samodzielnego zainstalowania takiej dodatkowej ochrony – poprośmy o pomoc fachowca. Może on także zaproponować inne formy uszczelniania, jak np. te związane z wykorzystaniem silikonu, pianki, gąbek lub nawet specjalistycznej listwy. Każdy sposób jest dobry, o ile tylko okaże się skuteczny. Jeżeli standardowe rozwiązania zawiodą – warto pomyśleć o wymianie na nowe okna Częstochowa.

Szczegółowa oferta okien wyróżniających się wysoką jakością dostępna jest na stronie: http://dwd.pl.

Previous post Płaszcz do garnituru – czy to trudny wybór?
Next post Docieplenie starego domu – czy warto?