Nadchodząca jesień i towarzyszące jej ochłodzenie sprawiają, że coraz większa ilość mężczyzn rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego okrycia wierzchniego, które dobrze będzie się komponować z ich garniturem. Choć wielu panów ceni sobie casualowy, niezobowiązujący look i wraz z ochłodzeniem temperatury sięga po kurtki, warto jednak poświęcić chwilę w doborze płaszcza, który wraz z garniturem będzie tworzył elegancką i modną stylizację. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać odpowiedni płaszcz do garnituru, aby taki zestaw świetnie sprawdzał się w każdej wymagającej tego sytuacji.

Dodatki tworzą całość

Odpowiednio dobrany garnitur męski to obowiązkowy element wyposażenia garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Przede wszystkim świetnie podkreśla sylwetkę i jest obowiązkowym wyborem w przypadku bardziej formalnych okazji. Stąd wręcz wskazanym dla niego dodatkiem, który będzie tworzyć nie tylko elegancką, ale i modną stylizację, jest odpowiednio dobrany płaszcz męski, który równocześnie może stanowić uniwersalne okrycie wierzchnie i tym samym modny element codziennej stylizacji. Czym więc kierować się, wybierając odpowiedni płaszcz męski do garnituru?

Płaszcz męski do garnituru – długość i krój

Aby płaszcz i garnitur męski tworzyły udaną i elegancką stylizację, przy wyborze odpowiedniego okrycia należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo ważną rolę odgrywa długość płaszcza. Właściwie dobrany płaszcz męski powinien swoją długością zakrywać w całości marynarkę, która nigdy nie powinna wystawać spod płaszcza. Postępując w ten sposób, możemy zepsuć wygląd całej stylizacji i popełnić modowe faux pas.

Dość istotną rolę odgrywa także krój, jaki posiada płaszcz męski. W przypadku bardziej formalnych okazji i sytuacji polecana jest tzw. dyplomatka o dwurzędowym układzie guzików. Świetnie podkreśla oraz modeluje sylwetkę i dodaje stylizacji odpowiedniego charakteru. Panom, którzy garnitur męski wolą nosić w bardziej niezobowiązujący sposób polecane są bosmanki oraz trencze. Stanowią przejściowe okrycie wierzchnie, które idealnie sprawdzi się w przypadku wiosny i jesieni, i idealnie dopełnia codzienną stylizację.

Wybierając płaszcz męski, warto zwrócić uwagę na jego dopasowanie do sylwetki. Wysocy i szczupli panowie mogą wybierać zarówno spośród krótkich jak i długich modeli. Dla panów o rozbudowanej sylwetce odpowiednim rozwiązaniem będzie krótszy, jednorzędowy płaszcz.

Warto również zwrócić uwagę na dodatki, w jakie powinien być wyposażony odpowiedni płaszcz męski. Boczne kieszenie, rodzaj materiału, z którego został wykonany, a także kołnierz, który skutecznie chroni przed zimnym wiatrem, to istotne elementy jego wyposażenia i równocześnie detale, które świadczą o właściwym wykonaniu płaszcza.

Kolor

Chociaż niektórzy panowie nie przywiązują do tej kwestii zbyt dużej wagi,  kolor płaszcza ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli chcemy aby on i garnitur męski tworzyły dopełniającą się i dopasowaną stylizację. Należy bowiem pamiętać, że obydwa elementy garderoby powinny komponować się w jedną całość także pod względem kolorystyki. Kolor płaszcza świadczy także o jego przeznaczeniu – okrycia w jasnych, jaskrawych kolorach będą posiadać mniej formalny charakter. 

Tradycyjna, klasyczna czerń to bardzo dobry wybór na każdą okazję. Pozostałe kolory męskich płaszczy, które dobrze będą komponować się z garniturem to brązy, beże, stonowane szarości, a także odcienie granatu.

Płaszcz męski do garnituru – zalety

Noszenie garnituru w połączeniu w płaszczem posiada wiele zalet. Nie tylko podkreśla klasę oraz elegancję noszącego je mężczyzny. Płaszcz męski to także świetny sposób na wymodelowanie sylwetki. Dzięki niemu podkreślimy talię i ramiona, a także zatuszujemy nadprogramowe kilogramy. Płaszcz męski do garnituru nie jest jedynie zarezerwowany dla przedstawicieli starszego pokolenia, jak zdają się myśleć niektórzy młodsi mężczyźni. Odpowiednio dobrany płaszcz to gwarancja elegancji, klasy oraz ponadczasowego stylu, jest to bowiem element garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody.

Previous post Jeansy do marynarki. Czy to dobre połączenie?
Next post Jak w prosty sposób uszczelnić okna PCV?