Właściciele starych domów muszą niestety liczyć się z nieprzewidywanymi remontami. Kiedy zimą odczuwamy chłód a nasze rachunki za ogrzewanie znacząco wzrastają oznacza to, że nasz dom jest nieszczelny. Może być to spowodowane starymi oknami, uszkodzonym dachem czy też niewystarczającą grubością izolacji ścian budynku. Jeżeli istniejące ocieplenie jest jeszcze w dobrym stanie, nie warto go zrywać. Wystarczy nałożyć dodatkowe warstwy ocieplenia, co skutecznie zabezpieczy budynek.

Docieplenie budynku – czy warto?

Chcąc wygodnie mieszkać w starym domu i nie płacić wysokich rachunków trzeba przeprowadzić remont budynku. Docieplenie starego domu jest jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawienie komfortu cieplnego, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów za ogrzewanie.

Trzeba pamiętać również o tym, że stare domy mogą mieć osłabione fundamenty i konstrukcję ścian. Dlatego przed podjęciem decyzji o wykonaniu dodatkowego ocieplenia konieczna jest dokładna inwentaryzacja istniejącego już systemu ocieplenia. Najczęściej docieplenie budynków odbywa się przy pomocy materiałów takich jak:

  • styropian,
  • wełna mineralna.

Produkty te posiadają podobne parametry izolacyjne, a decyzja zależy od wytycznych projektu termomodernizacji domu. Trzeba pamiętać, że nie każdy materiał można zastosować w danym miejscu i dlatego w jednym przypadku sprawdzi się styropian, a w innym natomiast tylko i wyłącznie wełna mineralna. Co istotne – nie można ich stosować naprzemiennie.

Docieplenie starego domu

Termomodernizacja domu znacząco poprawi komfort mieszkania. Dom zyska nowy charakter, dzięki nowej elewacji a domownicy mogą cieszyć lepszą szczelnością i ograniczeniem przeciągów. Jest to rozwiązanie, które umożliwia nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Warto wiedzieć, że chcąc zrywać stare warstwy ocieplenia poniesiemy zbyt duże koszty. 

Natomiast docieplenie budynku poprzez nałożenie nowego materiału na już istniejący, doskonale zabezpieczymy dom i to bez uciążliwych remontów. Jest to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, właśnie z uwagi na koszt i czas wykonania.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.

Previous post Jak w prosty sposób uszczelnić okna PCV?
Next post Czy moda męska zmienia się aż tak bardzo?