Rozmowa kwalifikacyjna to dla wielu osób bardzo stresujący moment. Z oczywistych względów zależy nam na tym, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony, jednak równocześnie bardzo łatwo wtedy o pomyłkę, która może zaważyć o naszej przyszłej pracy. Jeszcze więcej problemów może pojawić się wtedy, kiedy nasza rozmowa kwalifikacyjna ma być przeprowadzona w języku angielskim. W poniższym artykule dowiesz się, o czym należy pamiętać, aby przebiegła ona pomyślnie.

Kilka słów o sobie

W trakcie każdej rozmowy kwalifikacyjnej rekrutujący prosi o powiedzenie kilku słów na swój temat. „Tell me about yourself” ‒ to z pozoru błahe i nieskomplikowane zdanie wśród niektórych osób może przysporzyć problemów, szczególnie jeśli musimy wypowiedzieć się na ten temat w języku obcym.

Zazwyczaj odpowiadając na takie pytanie, powinniśmy w zwięzły sposób opisać przebieg naszej kariery zawodowej oraz opisać, co należało do naszych obowiązków na danym stanowisku. Możemy również zostać zapytani o nasze zainteresowania czy pasje.

Aby nie dać się zaskoczyć w takiej sytuacji, dobrym rozwiązaniem jest dokładne zaznajomienie się ze swoim CV oraz listem motywacyjnym, które prezentujemy potencjalnemu pracodawcy. W trakcie trwania rozmowy powinniśmy również pamiętać, aby wypowiadać się pełnymi zdaniami, a także mieć pewność, że używane przez nas zwroty posiadają poprawną formę gramatyczną.

Jeśli szukasz szkoły językowej, która pomoże Ci w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową zwrotu „szkoła języka angielskiego Częstochowa” http://tarkowski.edu.pl/ możesz mieć pewność, że znajdziesz kurs, który zrobi to w profesjonalny sposób.

Przydatne wskazówki

Stresująca sytuacja, do jakiej z powodzeniem można zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną, może spowodować, że nawet osoby, które na co dzień nie posiadają problemów z wysławianiem się po angielsku, mogą zapomnieć oczywistych słów lub zwrotów.

Aby tego uniknąć, przed rozmową warto przypomnieć sobie nawet najbardziej banalne zwroty. Upewnij się, że pamiętasz nazwy dni tygodnia, miesięcy, a także liczebniki porządkowe. 

Znajomość powitalnych zwrotów oraz tych, które związane są z Twoim potencjalnym stanowiskiem, to Twój dodatkowy atut. Aby wywrzeć jeszcze lepsze wrażenie na rekrutującym, warto przypomnieć sobie znajomość podstawowych czasów teraźniejszych, przeszłych i przyszłych. Dzięki temu bez problemu będziesz mógł odpowiedzieć na jeszcze większą liczbę pytań.

Previous post Moda streetwear – jak wybierać ubrania w tym stylu?
Next post Worek lniany a reklamówka