Z roku na rok nasze środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone a niestety wpływ ma na to działanie człowieka. Środowisko, a przede wszystkim czyste środowisko, to coś, o co każdy powinien dbać. Analizując to, co dzieje się obecnie z ogromną ilością śmieci, można zauważyć, że dzieje się źle. Wszechobecne śmieci i ich ciągła produkcja bardzo źle wpływają na naturalne środowisko. Wypadałoby się zastanowić: czy choć raz wracając z zakupów nie mieliśmy ani jednej reklamówki jednorazowej?

Wpływ reklamówki na środowisko

Torebka, czyli reklamówka służy nam około pół godziny, czyli najprościej mówiąc w drodze powrotnej ze sklepu do domu. Po wejściu do domu zostaje najczęściej wyrzucona, powodując tony niepotrzebnych foliówek i stając się tym samym ogromnym ekologicznym problemem. Jedna taka reklamówka powstaje w przeciągu sekundy a rozkłada się nawet kilkaset lat. W procesie jej produkcji zużywa się duże ilości ropy i emituje do środowiska trujące tlenki węgla. Na pewno każdy widział na własne oczy reklamówki leżące na trawie, czy pływające w wodzie. Cierpią na tym, nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Przykładowo wiele z nich trafia do oceanów, stając się pułapką dla ryb, ptaków i innych zwierząt. Zwierzęta mylą je z pożywieniem, lub po prostu są uwięzione w foliowej torebce, nie mogąc się uwolnić. Co roku w ten sposób ginie blisko 1 milion zwierząt morskich.

Worek lniany a reklamówka

Jak żyć bez reklamówki? To akurat jest bardzo proste, ponieważ idąc na zakupy, wystarczy torebkę foliową zastąpić workiem lnianym. Trend na życie ekologiczne jest coraz bardziej pogłębiany i rozszerzany. Producenci tworzą wiele różnych przedmiotów, możemy wyróżnić: ekologiczne środki czystości, bambusowe szczoteczki do zębów, papierowe słomki, worek lniany na pieczywo i wiele innych. Wszystko w trosce o środowisko – czyste środowisko – bo w takim chcemy żyć. Ciesząc się świeżym powietrzem i pięknym krajobrazem, a nie widokiem walających się wszędzie śmieci. Bycie ekologicznym nie jest trudne, ponieważ przede wszystkim liczą się chęci. 

Więcej na stronie: https://www.minieco.pl

Previous post Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?
Next post Zastosowanie posadzki żywicznej