Podstawy są najważniejsze – czyli kilka słów o koszulkach

Stylizacje w stylu streetwear bardzo często bazują, na prostych i uniwersalnych ubraniach. Cała sztuka polega, na ich umiejętnym połączeniu, tak by wyglądały oryginalnie i ciekawie.
Na początek warto skupić się na górnej części garderoby – czyli koszulkach. T-shirty są podstawą streetwearowych stylizacji. Wykonane z dobrego materiału, koszulki streetwear będą służyć długo, a co za tym idzie jedną koszulkę można wykorzystać naprawdę w wielu wariantach stylizacyjnych. Często tego typu koszulki, nie mają wcale bardzo wymyślnych wzorów. Małe logo albo minimalistyczna kieszeń na piersi to bardzo charakterystyczne dla nich cechy. Oczywiście znajdziemy też bardzo dużo odważniejszych i wyrazistych wzorów, warto mieć kilka takich w swojej garderobie, jednak trzeba też pamiętać o solidnej bazie w postaci bardziej prostych wzorów i kolorów. Częstym problemem w doborze odpowiednich koszulek, jest ich dostępność. Nietuzinkowe wzory czasem wyprzedają się bardzo szybko, jednak sklepy internetowe cały czas poszerzają swój asortyment, np. w sklepie Preorder.pl trafimy na ogromny wybór koszulek streetwear.

Dolna część garderoby – spodnie i buty

Spodnie w modzie ulicznej to bardzo indywidualny temat, każdy powinien nosić to co dla niego najwygodniejsze, ponieważ wygoda stanowi jeden z filarów streetwearu. Najpopularniejszym wyborem są jednak spodnie w stylu jogger, czyli luźne na górze i zwężane w kostce spodnie. Inspirowane wygodą płynącą ze spodni dresowych, jednak wykonane z materiałów, które pozwalają zachować elegancję. Buty w streetwearze, to dość obszerny i złożony temat. Fani tego stylu, często wydają bardzo dużo pieniędzy na unikatowe, dostępne zazwyczaj w ilości kilkunastu sztuk sneakersy. Na rynku jednak obecnych jest coraz więcej marek, które przedstawiają modele bardziej dostępne, w przystępnych cenach. Co nie znaczy, że buty te tracą na oryginalności, to nadal często bardzo ciekawe i nietuzinkowe modele, które sprawią że stylizacja wyróżni się na tle innych.

Bluzy streetwear i inne dodatki

Kolejnym bardzo obszernym tematem w streetwearze są bluzy oraz różnego rodzaju dodatki. To bardzo ważny element, który często spina elementy stylizacji w jedną, spójną całość. Bluzy wykorzystywane w stylizacjach, są bardzo często oversizowe, co dodaje dodatkowy efekt luzu i wygody. Temat bluz jest nieco zbliżony do koszulek, mogą one występować w bardzo prostej szacie graficznej, ozdobione o małe logo marki dają efekt minimalizmu w stylizacjach. Równie często jednak, marki oferują oryginalne połączenia kolorystyczne i nietuzinkowe nadruki. W tym wypadku, najlepiej kierować się swoimi osobistymi preferencjami oraz wziąć pod uwagę z jakich elementów już składa się garderoba. Jeśli chodzi o dodatki, to czasem właśnie najmniejszy element bywa najbardziej istotny i dodaje całej stylizacji wyrazu. Mogą to być kolorowe skarpetki, saszetka do przechowywania codziennych drobiazgów, pasek do spodni czy też biżuteria.

Podsumowując, streetwear może wydawać się bardzo złożonym i trudnym tematem, jednak najważniejszymi jego filarami jest wygoda i oryginalność. To właśnie na tym należy się skupiać tworząc stylizacje w tym stylu.

Previous post Projekt garażu idealnego
Next post Jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?