Ocieplenie domu wydaje się być proste, ale gdy okazuje się, że wraz z termomodernizacją budynku należy dokładnie poprowadzić styropian lub wełnę przez ściany balkonowe i tarasowe, wszystko się komplikuje. W tym artykule podpowiemy, jak skutecznie docieplić balkon oraz taras w taki sposób, by mieszkanie było odpowiednio zabezpieczone i wyizolowane.

Ocieplenie balkonu – dlaczego jest trudne?

W zależności od tego, jak duży i skomplikowany w konstrukcji jest balkon lub taras, taki będzie stopień trudności w profesjonalnym ociepleniu go. Powodów takich komplikacji może być kilka. Przede wszystkim niewygodny dostęp do zakamarków i nieodpowiednie wymierzenie materiału ociepleniowego do powierzchni zabudowy balkonu. Jeśli termoizolacja zostanie przeprowadzona niedbale, powstaną mostki termiczne. Spowodują one wchłanianie przez ścianę wilgoci, skąd już niedaleka droga do wytworzenia się grzyba lub pleśni. Tak wykonane ocieplenie na pewno nie będzie spełniać swojej pierwotnej funkcji. Jak więc zabrać się za to w odpowiedni sposób?

Termoizolacja balkonu lub tarasu krok po kroku

Chcąc uniknąć strat ciepła spowodowanych pominięciem ocieplenie balkonu lub tarasu, należy płyty żelbetonowe – od spodu i z wierzchu – obłożyć specjalną izolacją. Następnie montujemy listwy wykończeniowe, które sprawią, że woda nie będzie spływała po ścianach i tym samym, nie zmoczy ich. Kolejna kwestia to zastosowanie łącznika termicznego w miejscu, gdzie płyta tarasowa zbiega się ze stropem.

Wysoka jakość ocieplenia – materiał ma znaczenie

Osobom, które chcą ocieplić mieszkanie, wybór odpowiedniego materiału spędza sen z powiek. Jedni decydują się na popularny styropian, a inni z kolei wybierają wełnę mineralną. Obydwa te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Raz jest to cena, innym razem trwałość lub czas wykonania termoizolacji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wynajem profesjonalnej ekipy. Docieplenia budynków Częstochowa to firma zajmująca się wykonywaniem termomodernizacji z wykorzystaniem innowacyjnym rozwiązań. Jeśli chcesz mieć pewność, że termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/ zostanie przeprowadzona profesjonalnie, wybierz tę sprawdzoną ekipę.

Dodaj komentarz

Previous post Zagospodarowanie terenu wokół obiektów przemysłowych
Next post Kredyt gotówkowy czy odnawialny – co wybrać?