girl-in-white-dress-1708124_640

Gdy szukamy odpowiedniego stroju na ważną okazję, powinnyśmy wziąć pod uwagę sukienki koktajlowe. To ten elegancki krój, który sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjście. W takich sukienkach chodzimy też zazwyczaj na rodzinne imprezy. Każda z nas powinna mieć w szafie co najmniej kilka modeli – na pewno się nam przydadzą.

Sukienki wizytowe to podobny rodzaj – często to takie same fasony, jak w przypadku sukienek koktajlowych. Jak sama nazwa wskazuje, świetnie się one nadają na wizyty i wszelkie spotkania rodzinne. Oczywiście, możemy również taką sukienkę założyć na ważne spotkanie biznesowe w firmie – warto wtedy jednak wybrać nieco mniej swobodny krój i kolor. Najlepiej sprawdzi się tak zwana mała czarna o długości do kolan, w towarzystwie złotej lub srebrnej, delikatnej biżuterii i eleganckich szpilek.

W cenie są również wszelkie kolory nude, czyli cieliste beże, jasne brązy i delikatne róże. To barwy, które są bardzo twarzowe, uniwersalne i eleganckie, dlatego nadają sukienkom wizytowego, wyjściowego charakteru. To już klasyka oficjalnej mody. Jeśli zatem potrzebujemy sukienki, która będzie odpowiednia do pracy, zwłaszcza, jeśli często mamy nieprzewidziane spotkania z klientami i kontrahentami, powinnyśmy zdecydować się na sukienkę wizytową właśnie w jednym z tych kolorów.

Bardzo ważny jest oczywiście krój. Najbardziej uniwersalne są proste fasony, z rękawami lub bez (ale wtedy na oficjalne okazje załóżmy żakiet) oraz o długości do kolan. Taka sukienka posłuży nam przez wiele sezonów, ponieważ nigdy nie wyjdzie z mody. Jest to sprawdzony sposób na to, by uniknąć konieczności częstego uzupełniania garderoby. Najlepiej jest mieć w niej kilka takich sukienek, których charakter zmienimy za pomocą dobranych dodatków. Proste kroje zawsze są modne i pozwalają nam na bezpieczne połączenia, które sprawdzą się na każdą okazję.

Dodaj komentarz

Previous post Paznokcie – ozdoba każdych dłoni
Next post Idealne prezenty dla mężczyzny