W momencie kiedy okna wykonane z drewna zaczęły tracić na popularności, to właśnie modele plastikowe zaczęły królować na rynku. To obecnie najchętniej stosowane rozwiązanie. Czy jednak rzeczywiście okna z PCV warte są naszych pieniędzy?

Okna plastikowe – gwarancja dobrej izolacji

O tym, że to właśnie okna plastikowe można spotkać najczęściej, decydują przede wszystkim dwie rzeczy: lekkość oraz niska cena. Nie da się ukryć, że okna wykonane z PCV są najtańszą opcją, ponieważ modele drewniane czy aluminiowe wiążą się ze znacznie wyższymi kosztami. Niewielka waga to również istotny atut. Po zamontowaniu okien żaden element konstrukcyjny domu nie jest nadmiernie uszkodzony.

Okna plastikowe, które możemy zamówić m.in. na http://dwd.pl, łatwo utrzymać w czystości, a przy tym ich wygląd jest uniwersalny, więc dopasujemy je do każdego budynku. Na dodatek całkiem nieźle chronią przed utratą ciepła, zapewniają też bardzo dobrą izolację akustyczną. W przypadku, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy, z której często dobiega hałas przejeżdżających samochodów, będzie to ogromna zaleta. Wpisując w wyszukiwarkę „parapety Częstochowa”, zauważymy również, że bez problemu znajdziemy pasujący do plastikowych okien parapet.

Jakie są wady okien plastikowych?

Mimo wspomnianej dobrej izolacji cieplnej, okna z PCV zdecydowanie nie mogą się pod tym względem równać z oknami drewnianymi. Jeśli zatem bardzo nam zależy na utrzymaniu odpowiedniej temperatury w domu, tak by przy okazji zaoszczędzić na opale, to modele plastikowe niekoniecznie mogą spełnić nasze oczekiwania.

Dodatkowo okna plastikowe nie należą do tych najbardziej stabilnych – ponownie przewyższają je drewniane, a także aluminiowe. O ile zatem sprawdzą się w przypadku balkonu, tak nie da się ich zastosować do większych otworów okiennych.

Podczas kupowania okien plastikowych warto zwrócić uwagę na ich kolor. Jeśli zdecydujemy się na takie, których zewnętrzna strona jest biała, to niestety musimy liczyć się z tym, że z biegiem czasu rama zacznie żółknąć pod wpływem długotrwałej ekspozycji na słońcu. 

Dodaj komentarz

Previous post Jak spakować się na pierwszy wyjazd z Ukochaną? Przydatne rady, by uniknąć zakłopotania i wstydu
Next post Czy warto kupować produkty bezpośrednio od rolników?