canada-784392_640Każdego kierowce pojazdu ciężarowego będącego w trasie, wcześniej czy później może spotkać awaria. Jest to zmora właścicieli firm spedycyjnych i transportowych, którym zależy na terminowym wywiązywaniu się z realizacji bieżących zamówień. Jak w takich nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach znaleźć profesjonalną pomoc.

W przypadku wielkogabarytowych pojazdów ciężarowych przykre niespodzianki najczęściej wiążą się z awariami akumulatora, silnika, układu napędowego, a także kół. Bardzo rzadko zdarza się usterka na tyle powierzchowna, aby sam kierowca mógł ją usunąć. W tym przypadku należy skorzystać z pomocy drogowej Częstochowa. Nie zawsze można przewidzieć, czy pomoc będzie mogła ograniczyć się do stacjonarnej naprawy, czy też konieczne będzie holowanie pojazdu. Awaria bowiem może wymagać dłuższego pobytu ciężarówki w warsztacie. Warto więc pamiętać o tym, aby upewnić się telefonicznie czy wyposażenie pojazdów wchodzących w skład floty danej firmy będzie w stanie przetransportować uszkodzoną ciężarówkę lub ciągnik.

Często bowiem dla dyspozytora pomocy drogowej istotne jest kryterium doboru odpowiednich środków technicznych dostosowanych do wymiarów uszkodzonego pojazdu. Jeśli miała miejsce kolizja należy też w miarę możliwości opisać stopień uszkodzenia pojazdu. Podobnie jest z zasięgiem terytorialnym konkretnego usługodawcy, gdyż firmy ratownicze zazwyczaj działają w wyznaczonym rejonie. Niektóre działają na terenie kraju, inne obejmują całą Europie. Niezwykle istotna jest również gwarancja dokonanej naprawy i to dana firma dysponuje częściami zamiennymi określonych marek.

Jeśli pojazd będzie wymagał wzięcia na lawetę, firma powinna zapewnić mu miejsce postoju. Wyspecjalizowana pomoc drogowa, jeżeli nie ma innej możliwości, odholuje samochód na parking strzeżony przez całą dobę, przystosowany do tego typu pojazdów. W ramach świadczonych usług firma powinna również zapewnić kierowcy nocleg w hotelu. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana w przypadku kolizji, jeżeli właściciel auta nie ma wykupionej polisy assistance. Wówczas pozostaje porównanie kosztów naprawy, figurujących w cennikach usług tego rodzaju firm.

 

Dodaj komentarz

Previous post Męski manicure
Next post Łagodne a złośliwe nowotwory