ux-787980_640W czasach, w których wygląd jest szczególnie istotny na wielu płaszczyznach życia, niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zabiegi mające wspomóc poziom zadbania i estetyki ciała. I o ile w przypadku kobiet to żadna nowość, o tyle wart uwagi jest fakt, że coraz więcej mężczyzn nie ogranicza już pielęgnacji do codziennego prysznica. Panowie coraz chętniej interesują się nowinkami kosmetycznymi przeznaczonymi specjalnie dla nich, natomiast samo dbanie o siebie już dawno przestało być uważane za przejaw słabości. Coraz więcej klientów korzysta również z zabiegów takich jak manicure lub pedicure.

Coraz więcej kosmetyczek przyznaje, że procent klientów-mężczyzn z roku na rok rośnie. – To świadczy o rosnącej świadomości panów na temat swojego wyglądu, a przede wszystkim odpowiedź na czasy, w których ideały ciała, również męskiego, są narzucane przez media. Dodatkowo zadbane dłonie to w pewnych branżach na rynku pracy swojego rodzaju element dress-code’u. W korporacjach, zawodzie handlowca, kierownika czy szefa lub w każdym innym, w którym konieczny jest kontakt z klientem przesuszone i twarde ręce są niedopuszczalne. – przekonuje specjalistka ze studia Easy Nails.

Rosnąca popularność zabiegów wśród panów powoduje, że coraz więcej profesjonalnych salonów poszerza swoją ofertę o manicure i pedicure męski. Usługa jest przeznaczona specjalnie dla indywidualnych potrzeb mężczyzn. Wprawdzie wykonuje się go identycznie tak jak u pań, jednak więcej czasu i uwagi poświęca się etapowi usuwania warstwy zrogowaciałego naskórka, charakteryzującego się twardszą i grubszą warstwą. Polerowanie płytki paznokcia to doskonałe zwieńczenie zabiegu, czyniące paznokcie naturalnie zadbanymi. Zależnie od potrzeb możliwe są dodatkowe zabiegi, takie jak kąpiel w parafinie, lub towarzystwie specjalnych zmiękczających soli czy wcieranie wysokiej klasy odżywczo-nawilżających kremów.

Zadbane i estetyczne dłonie oraz paznokcie to podstawa. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg manicure to szybki i skuteczny sposób na uzyskanie tego efektu.

Dodaj komentarz

Previous post Gdy potrzebujesz luksusu i prywatności
Next post Awaria ciężarówki podczas trasy. Co robić?