dog-2862594_960_720Dla wielu osób pies jest tylko przyjemnością. Traktujemy go jako zabawkę, którą trzeba wyłącznie karmić i wyprowadzać na spacery. Musimy jednak liczyć się z tym, że pies to nie tylko przyjemność, ale i duża odpowiedzialność. Powinniśmy dbać nie tylko o jego żywienie, ale przede wszystkim o zdrowie. Dlatego bez wizyt u weterynarza się nie obędzie.

Profilaktyczne wizyty u weterynarza

„Przegląd” u weterynarza od czasu do czasu jest bardzo istotny. Tak, jak my chodzimy czasem na profilaktyczne badania, tak i nasi czworonożni przyjaciele powinni takie badania przechodzić. Mowa tu m. in. o zmierzeniu temperatury, zrobieniu podstawowych badań krwi, czy sprawdzeniu stanu dziąseł i zębów. Bez rutynowej kontroli nasz pupil może potrzebować znacznie poważniejszej interwencji weterynarza już w niedalekiej przyszłości.

Każde dziecko wie, jak ważne jest mycie zębów. To dotyczy również psów, ponieważ i u nich, i u nas zbiera się kamień nazębny, który może powodować przykre dolegliwości. Chyba nie chcemy, żeby nasz pies musiał przechodzić obowiązkową ekstrakcję zębów, prawda? Oczywiście nie mówimy od razu o typowym myciu zębów, choć istnieją już specjalne szczoteczki i pasty dla zwierząt. Przede wszystkim należy raz na jakiś czas kupić kość ze składnikami antybakteryjnymi. Dodatkowo warto zadbać o dietę – dobre jest podawanie psu mieszanek karm. Np. jego ulubiona, pełnowartościowa karma z domieszką karmy przeznaczonej do dbania o zęby i dziąsła.

Dlaczego warto dbać o psie zęby?

W jamie ustnej rozwija się wiele szkodliwych bakterii, które mogą wpływać na ogólny stan zdrowia zwierzaka. Nie możemy tego bagatelizować. W momencie, gdy weterynarz Wrocław zasygnalizuje, że należy wyczyścić kamień nazębny u Twojego pupila, warto taki zabieg wykonać. W przeciwnym razie będziesz musiał borykać się z szeregiem niepożądanych objawów tego zaniedbania. Zły stan uzębienia może odbić się na odporności psa, na wydolności jego narządów wewnętrznych oraz dyskomforcie podczas jedzenia.

Musimy pamiętać, że samopoczucie i zdrowie naszego pupila zależy od nas. Profilaktyczne wizyty u weterynarza pomogą nam w prawidłowym dbaniu o pupila. Nie traktujmy dodatkowych zabiegów, które proponuje weterynarz, jako zbędnych kosztów. To właśnie dzięki nim zaoszczędzimy na przyszłość. Z pewnością usuwanie zębów czy leczenie poważnych zapaleń dziąseł będzie kosztować nas dużo więcej.

Dodaj komentarz

Previous post Kredyt konsolidacyjny dla poprawy sytuacji finansowej / Kredyt gotówkowy
Next post Błąd HTTP 500 w PrestaShopie. Możliwe przyczyny