toyota-347288_640Bez względu na to czy potrzebujemy auta na kilka dni czy też godzin obowiązuje taka sama zasada. Niedotrzymanie warunków umowy może nas sporo kosztować. Decyzję przy wypożyczaniu auta powinny być zatem dobrze przemyślane.

Podczas wypożyczenia samochodu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na umowę, stan pojazdu oraz kwestie pełnego baku. Warunki wydają się dość proste, ale tylko w teorii. Często w praktyce wychodzi, że zrozumieliśmy zasadę wypożyczenia auta dokładnie na opak. Nie warto się kierować najniższą ceną, ponieważ niskie koszty często nie obowiązują ubezpieczenia OC i AC. Druga sprawa to musisz posiadać odpowiedni staż za kierownicą. Mimo, że w większości wypożyczalni taka usługa jest możliwa dopiero po ukończeniu 21 roku życia wcale nie znaczy, że po kilku miesiącach od odebrania prawa jazdy możesz zasiąść za wypożyczonym samochodem. Często klienci źle rozumieją tą zasadę. Staż za kierownicą w większości firm oferujący takie usługi wymagają co najmniej dwóch lat stażu. Warto wspomnieć, że im młodszy wiek tym większe prawdopodobieństwo wypadku.

Kolejną sprawą jest sprawdzenie w umowie czy usługa posiada limit kilometrów. Jeśli nie jest jednoznacznie napisane warto się o to zapytać, żeby nie było wątpliwości. Istnieje możliwość wypożyczenia auta także po godzinach pracy biura, ale za dodatkową opłatą. Jedną z wielu ofert jakie posiada wypożyczalnia samochodów oświęcim dostępnej pod adresem https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-oswiecim/ możemy zauważyć, że istnieje także możliwość rezerwacji auta przez internet. Dla wielu potencjalnych klientów to świetne rozwiązanie. Jednak mimo wszystko warto obejrzeć samochód na własne oczy, gdyż zdjęcia umieszczone w internecie potrafią być czasami przekłamane. Jeśli zauważymy jakieś defekty powinniśmy to natychmiast zgłosić przed wypożyczeniem auta. Warto się także zapytać o sprawę ubezpieczenia samochodu.

Kiedy wszystko już będzie jasne a potencjalny klient pewny, że chce wypożyczyć auto to już nic nie stoi na przeszkodzie. Przestrzegając umowy nie będzie problemu ze zwrotem samochodu dokładnie w takim samym stanie w jakim został wypożyczony.

Dodaj komentarz

Previous post Jak odmieniłam swoje życie
Next post Jak znaleźć dobrą pomoc drogową?