weimaraner-puppy-dog-snout-97082Twój piesek nie toleruje większości pokarmów? Zastanawiasz się, co może mu szkodzić, skoro dbasz o to, by posiłki były organiczne i odpowiednio zbilansowane? Przede wszystkim porzuć pomysł samodzielnego gotowania dla pupila – to naprawdę nie jest najlepsze rozwiązanie.

W zdrowej diecie najważniejsze jest unikanie produktów działających alergicznie oraz dostarczenie maksymalnej dawki niezbędnych substancji odżywczych. Kiedy gotujesz jedzenie dla swojego psa, nie jesteś w stanie dostarczyć mu wszystkiego, czego potrzebuje, a często ze zwyczajnej niewiedzy, podajesz pupilowi produkty, które mu szkodzą.

Dowiedz się więcej o karmach bez zbóż:

oraz przeczytaj poradnik o korzyściach stosowania karm bezzbożowych:

Organizm psa działa inaczej niż organizm człowieka. To, że jesteśmy ssakami nie oznacza, że wszystko przyswajamy tak samo. Przede wszystkim pies to drapieżnik, dlatego jego dieta nie może składać się głównie z węglowodanów. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że pies ma… uczulenie na białko zwierzęce, jednak wtedy trzeba podawać mu białko roślinne, a nie cukry. Dzisiaj nie musisz się przejmować nietolerancjami pokarmowymi swojego psa – oszczędź sobie czasu i dobierz dla niego odpowiednią karmę.

Koniecznie poczytaj o karmie bez zbóż https://sklepzkarmami.pl/forza10-legend-line/11228-forza10-legend-maintenance-evolution-skin-karma-bez-zboz.html, dzięki której żołądek Twojego pupila odpocznie od niepożądanych składników.

To bardzo ważne, by nie podawać psu glutenu, niektórych zbóż oraz składników GMO. Jeśli nie wiesz, co dolega Twojemu pupilowi, ograniczenie wspomnianych składników jest dobrym działaniem na początek. Może się okazać, że po podaniu odpowiedniej karmy, wszystkie problemy znikną. Wtedy nie musisz wydawać pieniędzy na badania – po prostu trzymaj się tej sprawdzonej karmy. Jeśli jednak problem będzie dalej obecny, próbuj dalej. Sprawdzaj karmy nutraceutyczne, czyli lecznicze – dla psów o delikatnych żołądkach, jelitach, skłonnościach do alergii. W końcu znajdziesz tę odpowiednią karmę.

Przy okazji koniecznie wybierz się ze swoim psem do weterynarza, wcześniej zanotuj wszystkie objawy, które udało Ci się zauważyć. Weterynarz z pewnością pomoże, podpowie, jak odżywiać psiaka i czy potrzebne jest wprowadzenie leczenia farmakologicznego.

Więcej na temat pielęgnacji psów przeczytasz na http://dom.twojachwila.eu/adoptowales-psiaka-agresora-koniecznie-to-przeczytaj/.

Dodaj komentarz

Previous post Ułatwiaj umawianie wizyt pacjentów
Next post Zimowe opony – kiedy czas na zmiany?