bankier
Wojciech Boczoń, redaktor Bankier.pl i PRNews.pl, portali należących do Bonnier Business Polska, został uhonorowany przez Związek Banków Polskich nagrodą dziennikarską im. Mariana Krzaka. Kapituła doceniła konsekwentne i rzetelne prezentowanie tematyki bankowo-finansowej oraz skuteczną popularyzację wiedzy istotnej dla klientów banków w mediach społecznościowych.

Nagroda ma na celu wspieranie i wyróżnianie redakcji i dziennikarzy wszelkich mediów zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną, przekazujących rzetelną informację w sposób przejrzysty i zrozumiały. W tym roku wręczono ją po raz XIX. Zwycięzców wybrała kapituła złożona z ekspertów ze świata mediów, finansów i bankowości. Do nagrody nominowano pięciu dziennikarzy, wśród nich dwoje z grupy Bonnier Business Polska – oprócz Wojciecha Boczonia w gronie wyróżnionych znalazła się dziennikarka Pulsu Biznesu – Sylwia Wedziuk. Nagrodę im. Mariana Krzaka zdobył również Piotr Sobolewski z Rzeczpospolitej.

– Nagroda dziennikarska im. Mariana Krzaka jest dla mnie bardzo ważnym wyróżnieniem i zarazem potwierdzeniem, że to co robię jest pozytywnie oceniane przez środowisko finansowe – mówi Wojciech Boczoń, redaktor Bankier.pl. – Swoich czytelników chciałbym natomiast zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by dostarczać im zawsze najwyższej jakości artykuły. Już wkrótce wystartujemy na łamach Bankier.pl z akcją edukacyjną, której celem będzie ostrzeganie czytelników przed pułapkami czyhającymi w świecie finansów – dodaje.

Wojciech Boczoń jest ekspertem sektora bankowego w portalu Bankier.pl i od 2010 roku redaktorem prowadzącym portalu PRNews.pl. Specjalizuje się zagadnieniami związanymi z bankowością elektroniczną, płatnościami mobilnymi, bezpieczeństwem w finansach i innowacjami w produktach finansowych. Ponadto od 2009 roku jest także autorem unikatowych raportów finansowych na temat polskiej bankowości dotyczących m.in. rynku kart kredytowych, kont oszczędnościowych, bankowości elektronicznej czy zatrudnienia w sektorze bankowym. W 2014 został nagrodzony przez ZBP tytułem Dziennikarza Roku oraz został nominowany do nagrody M. Krzaka za rzetelność, kompetencję oraz jasność przekazu prezentowaną w mediach.

Dodaj komentarz

Previous post ASTORowa moc atrakcji dla dzieci – weekend z robotami w centrum Krakowa
Next post Jak latem dbać o stopy?