shoe-238068_640W sezonie wakacyjnym bardzo często odsłaniamy stopy, czy to będąc na plaży, czy spacerując w odkrytych butach. Żeby czuć się podczas takich wędrówek komfortowo, należy najpierw zadbać o piękny wygląd stóp.

Stop brzydkim stopom

Najczęstszym problemem dotyczącym pielęgnacji stóp są kłopoty z przesuszoną i stwardniałą skórą. Tworzy się ona na skutek nadmiernej potliwości. Przegrzane stopy trzymane w pełnych butach przesadnie oddają wodę. Jeśli dodać do tego fakt, że gruba skóra stóp nie ma wielu gruczołów łojowych, staje się jasne, dlaczego po pewnym czasie może przypominać stwardniałą skorupę.

Żeby poradzić sobie z problemem nadmiernego przesuszenia trzeba przede wszystkim postawić na odpowiednią pielęgnację. Po każdej kąpieli dobrze jest natłuścić stopy wazeliną lub nawilżyć je odpowiednim kremem. Takie zabiegi są ważne, ponieważ nie tylko zmiękczą skórę, ale także zregenerują ją i dostarczą odpowiednich substancji odżywczych. Na drogeryjnych półkach często można znaleźć kremy dedykowane specjalnie do pielęgnacji stóp. Ich zakup to dobre rozwiązanie, ponieważ najczęściej mają także działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Złuszczanie to podstawa

Zrogowaciałego naskórka można się pozbyć tylko mechanicznie. Początkowo warto wypróbować peelingu. Czasami taki środek jest wystarczający, by pozbyć się suchej skorupki ze stóp. Dobrym sposobem jest także używanie znanego wszystkim pumeksu lub tarki do stóp. Trzeba pamiętać, że zawsze po złuszczaniu trzeba natłuścić stopy.

Niestety, czasami pumeks przegrywa w walce o piękną skórę. W takim wypadku najlepiej pomaszerować do salonu kosmetycznego. Zabiegi złuszczające, np. Callus Peel są znakomitym sposobem na skuteczne pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Taki pedicure jest bezbolesny, opiera się na nałożeniu na skórę specjalnego okładu z naturalnych kwasów. Dzięki ich działaniu skóra zmiękcza się i zaschnięty naskórek wystarczy ściągnąć plastikową szpatułką.

Dobrze jest także od czasu do czasu przygotować specjalną kąpiel dla stóp z dodatkiem morskiej soli.

Dodaj komentarz

Previous post Wojciech Boczoń z Bankier.pl laureatem nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka
Next post Absolwenci PG opracowali system zbierania danych o postępach treningowych