bmw-suv-all-terrain-vehicle-fog-89784Rynek wtórny aut cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, coraz rzadziej stać nas na nowy samochód. Zamiast tego kupujemy więc używane auta, które – jak wiadomo – często potrzebują wizyty u dobrego mechanika. Jak znaleźć dobry warsztat samochodowy? Czym się kierować, wybierając sprawdzonego mechanika?

Kontakt z klientem

Po czym poznać dobrego mechanika? Jednym z wyróżników jest odpowiednie prowadzenie rozmowy z klientem. Jeśli mechanik przyjmuje auto do naprawy bez zbędnych pytań, coś chyba jest nie tak. Specjalista powinien zapytać o wszystko, co związane z naszym samochodem. Jaka jest jego przeszłość? Gdzie nim jeździliśmy? Jaki jest nasz styl jazdy? Czy zauważyliśmy jakieś niepokojące sygnały, słyszeliśmy jakieś nienaturalne odgłosy auta? Te wszystkie pytania powinny paść, żeby ustalić wstępną diagnozę.

Spisanie protokołu

Bardzo często zdarza się, że mechanicy, przyjmując auto, nie spisują żadnego protokołu. A to oznacza, że jeśli samochód zostanie u mechanika uszkodzony, ten nie weźmie za to odpowiedzialności, wmawiając nam, że w takim stanie auto zostawiliśmy. Szanujący się warsztat spisuje protokół, w którym opisany jest obecny stan auta z wszelkimi uszkodzeniami, rysami i wyposażeniem, stanem paliwa, a także przebiegiem. Protokół zawiera także wypis planowanych napraw oraz wstępne oszacowanie kosztów.

Jeśli w trakcie napraw mechanik postanowi wymienić element, o którym nie było mowy w protokole, musi koniecznie skonsultować się z klientem. W żadnym wypadku nie powinien robić tego bez naszej wiedzy. Bo później okazuje się, że zepsuła nam się skrzynia biegów, a odbierając auto płacimy jeszcze za wymianę klocków hamulcowych i sprzęgła. Sprytne, prawda?

Sprawdzenie opinii

Jeśli chcesz sprawdzić dany warsztat samochodowy, warto popytać o niego znajomych albo poszukać opinii w internecie. Na wielu forach samochodowych internauci ostrzegają nas przed nieuczciwymi mechanikami, którzy zawyżają ceny napraw albo wymieniają nowe części, by ponownie je wykorzystać.

Jeśli szukacie sprawdzonego serwisu samochodowego, zajrzyjcie na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Kupujesz mieszkanie? O tym musisz pamiętać, oglądając lokal!
Next post Warsztaty samochodowe – za co ponoszą odpowiedzialność?