System suchej zabudowy staje się coraz popularniejszy. Deweloperzy stawiają na niego dużo częściej niż na inne sposoby wykończenia wnętrz. Dlaczego tak często znajduje on swoje zastosowanie w remontach i projektowaniu przestrzeni? Dlaczego warto go wybrać? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o suchej zabudowie, przeczytasz w niniejszym artykule.

Sucha zabudowa – co to takiego?

Czasy, kiedy remont lub budowa domu trwały – przyjęło się mawiać – wieczność, już dawno minęły. Obecnie wszyscy chcą mieć te etapy za sobą jak najszybciej. Sucha zabudowa jest więc w stanie spełnić ich oczekiwania w tych kwestiach. To sposób lekki, tani i szybki. Dzięki niej w błyskawicznym tempie wykonamy ścianki działowe, wewnętrzną izolację domu lub podwieszany sufit.

Możemy także zaprojektować półki znajdujące się wewnątrz ściany lub postawić pół-ścinaki w otwartej przestrzeni (na przykład między kuchnią i pokojem dziennym). Sucha zabudowa jest więc najlepszym sposobem na kształtowanie pomieszczeń w dowolny sposób, bez konieczności wprowadzania czasochłonnych i kosztownych zmian, którymi są, na przykład wyburzane ściany.

Sucha zabudowa – dlaczego warto?

Jeśli kochamy modę wnętrzarską i podążamy za nieustannie zmieniającymi się trendami, wykorzystanie suchej zabudowy będzie strzałem w dziesiątkę. Płyty gipsowo-kartonowe to lekki materiał, który bez problemu można wyburzyć lub dowolnie przearanżować. Kiedy znudzi nam się dana ścianka działowa lub półka, po prostu się jej pozbywamy. Kolejna zaleta suchej zabudowy to dobra izolacja dźwięków z zewnątrz i wewnątrz. Bez problemu więc stworzymy dwa osobne pokoje z jednego dużego pomieszczenia lub wykonamy ścianę działową, oddzielającą kuchnię od przedpokoju lub salonu.

Płyty karton-gips na poddaszu

Tego typu rozwiązania często stosuje się na poddaszach, które przerobione zostają na pokoje użytkowe. Płyty g-k świetnie nadaje się do wykończenia ścian i sufitów. Zakrywają termoizolację dachu lub ścian. Sprzyjają również zatrzymaniu ciepła w pomieszczeniu. Sucha zabudowa wnętrz Częstochowa to firma, w której zamówisz usługę położenia płyt gipsowo-kartonowych w domu. Więcej na temat tych fachowców, możesz znaleźć na tej stronie: https://termobud.com.pl/.

Dodaj komentarz

Previous post Dach z blachy – tani i bezpieczny
Next post Inwestowanie w fundusze inwestycyjne szansą na sukces