Stylowe produkty do pielęgnacji zarostu

brodaW ciągu ostatnich paru lat zarost u mężczyzn stał się czymś bardzo popularnym i pożądanym. Nie jest modne już wyłącznie dwudniowe zapuszczanie włosów. Trwa trend na o wiele bujniejszy zarost, jakim jest broda. Oczywiście nie musi od razu sięgać klatki piersiowej, ale pełna i dobrze zadbana broda jest bardzo na topie. Jednak należy pamiętać o tym, że nie wystarczy po prostu raz na jakiś czas ściąć włosy i odpowiednio je ułożyć. Choć może to zniechęcić i przerazić wielu mężczyzn, to jednak muszą zdawać sobie sprawę z tego, że pielęgnacja pięknego zarostu wymaga sporego poświęcenia i dużej ilości kosmetyków. Ciężko jednak niekiedy wybrać wśród preparatów dostępnych na rynku. Wartą zainteresowania z całą pewnością jest firma Apothecary. To jeden z najbardziej stylowych marek produkujących produkty, które umożliwiają dbanie o zarost. Czego można i warto więc używać?

Na pierwszy ogień – stylizacja brody

O swoją brodę należy dbać w równym stopniu co o włosy na głowie i nie można o tym zapominać. Taki zarost stosunkowo szybko się brudzi, ale także często i szybko przetłuszcza. Rzecz jasna, naskórek na brodzie łuszczy się, tak jak na całym ciele, więc trzeba go usuwać. Co więcej, broda (w przeciwieństwie do włosów na głowie) może mieć kontakt z jedzeniem oraz piciem. Dlatego pielęgnacja jej jest niezwykle istotna. Najlepiej zacząć od odpowiedniej stylizacji. Na rynku można znaleźć naprawdę wiele różnorakich produktów, które ułatwią układanie formy i kształtu brody. Typowymi rozwiązaniami, w które powinien się zaopatrzyć każdy jeden brodacz są rzecz jasna nożyczki do brody oraz specjalny do niej grzebień. Co ciekawe, przy pomocy tego ostatniego możliwe jest między innymi nakręcanie wąsów w odpowiedni sposób albo ułożenie brody. Firma Apothecary także wyprodukowała męski grzebień, w który zdecydowanie warto się wyposażyć. Jest wykonany z drewna, nieco zaokrąglony, a jego ząbki są położone blisko siebie. Taka wyjątkowa konstrukcja umożliwi niezwykle skrupulatne ułożenie włosów (nawet tych, które są najbardziej uparte i niesforne). Dzięki temu będzie można uzyskać efekt eleganckiego wyglądu, co zwiększy poczucie męskości i pewności siebie. Do stylizacji niezbędny jest także wosk. Jego zastosowanie jest niezwykle proste. Jest dość twardy, wiec przed użyciem trzeba go wystarczająco długo rozcierać w dłoniach, a potem nałożyć na brodę. Jeśli ktoś ma długi zarost, to prawdopodobnie będzie musiał nałożyć kilka warstw tego kosmetyku. Wosk firmy Apothecary doskonale zmiękczy włosy, co ułatwi ich rozczesywanie i układanie.

Olejek do nawilżenia włosów

To kolejny produkt na liście „must have” wśród kosmetyków do pielęgnacji zarostu. Oczywiście nie trzeba decydować się tylko na Apothecary. Kosmetyki dla mężczyzn produkowane są przez wiele firm, zapewne dużo tańszych od tej. Trzeba jednak brać pod uwagę, że ich jakość może być gorsza, przez co na efekty będzie trzeba dłużej poczekać albo będą słabsze. Poprzez regularne używanie olejku można sprawić, że zarost stanie się zdecydowanie bardziej miękki w dotyku, co ucieszy każdą partnerkę życiową brodacza. Co więcej, broda będzie błyszczeć i wyglądać na zdrową. Każdy mężczyzna wie, że zapuszczanie brody wiąże się z długotrwałym swędzeniem. Olejek wyprodukowany przez Apothecary 87 skutecznie zmniejszy to niemiłe uczucie, a także sprawi, że włosy nie będą się skręcać. Takie preparaty mają piękne zapachy i są wykonywane wyłącznie z naturalnych składników. Wybór zapachu zależy już tylko od indywidualnych preferencji. Cenowo można je porównać do tradycyjnych męskich perfum.

Balsam firmy Apothecary. Kosmetyki dla mężczyzn godne polecenia

W swojej kosmetyczce każdy brodacz powinien posiadać również specjalny balsam do brody. Może zastępować on olejek, ale równie dobrze można stosować oba te preparaty. Działają na podobnej zasadzie, a ich celem jest nawilżenie włosów znajdujących się na brodzie. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że istnieją różne rodzaje balsamów i mogą się nieco różnić konsystencją. Są bardziej zbite od olejków, przez co mogą być mniej wydajne.