shoelace-505344_640Bogata oferta rynkowa sprawia, że zakup obuwia nie stanowi dla większości z nas większych trudności. Jednak trend świadomego kupowania, który zdobywa coraz większą liczbę zwolenników sprawia, że wolimy kupić jedną parę prawdziwych skórzanych butów niż kilka zrobionych z materiałów gorszej jakości. I chociaż to obuwie jest tańsze, w ostatecznym rozrachunku to te skórzane wytrzymają kilka sezonów bez żadnej usterki, dalej zachowując ładny wygląd. W tym celu należy o nie odpowiednio dbać. To kilka prostych zasad i nawyków, które sprawią, że buty ze skóry będą wyglądać pięknie bez względu na przebyte kilometry.

Już przed pierwszym użyciem butów należy poddać je odpowiedniej impregnacji. Większość sieciówek ma w swojej ofercie mnóstwo preparatów – na pewno znajdziemy coś dla swojego obuwia. Zakładając but używajmy łyżki, aby zapobiec odkształceniom na pięcie, natomiast zanim go ściągniemy – odpinajmy rzepy, klamry i paski. Nie nośmy butów każdego dnia – skóra to naturalny materiał, który także musi odpoczywać, noszenie danego obuwia co drugi dzień to najlepsze rozwiązanie.

W szczególności powinniśmy uważać na przemoczenia (ze względu na kondycję buta oraz dla własnego zdrowia), a jeśli już do nich dojdzie, powinniśmy suszyć buty ze skóry w naturalny sposób (nie pomożemy im stawiając je na kaloryferze lub piecu). Dobrym sposobem jest włożenie do mokrego buta ciepłych gazet. Dopóki nasiąkają wilgocią, trzeba je co jakiś czas wymieniać. Dobrym wyjściem jest także zastosowanie ciepłych ziaren któregokolwiek ze zbóż, które wchłonie wilgoć. Po wysuszeniu obuwia należy je dokładnie wyczyścić i wypastować. Pastę czyszczącą nakładamy zawsze po wcześniejszym usunięciu zabrudzeń i starej warstwy pasty, nie pomijajmy także czyszczenia obcasów – tylko pozornie wydaje nam się, że zabrudzeń na tej części buta nie widać tak bardzo.

Skórzane obuwie to znak jakości i wytrzymałości, dodający klasy każdej stylizacji i pewności siebie właścicielowi, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację. Odpowiednio używane i zadbane, mogą nam służyć przez lata.

Dodaj komentarz

Previous post Muzyczny „Pstryczek, elektryczek”
Next post Botoks – toksyna, która leczy i poprawia wygląd