muzyka
„Pstryczek, elektryczek” – to edukacyjny program muzyczny Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, przygotowany specjalnie dla PGE Obrót, sponsora głównego „Poranków Muzycznych w Orkiestrze”, które miały swoją premierę 22 marca br.

„Poranki Muzyczne w Orkiestrze” to cykl audycji muzycznych i koncertów dla całej rodziny. Głównymi adresatami poranków są dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie początkowych klas szkoły podstawowej. Celem tego projektu jest edukacja muzyczna najmłodszych słuchaczy.

Kanwą programu „Pstryczek, elektryczek” stał się wiersz Juliana Tuwima „Pstryk” oraz książeczka „O energii elektrycznej”. Młodzi słuchacze mogli dowiedzieć się, skąd się bierze prąd i jak korzystać z niego bezpiecznie. Pożyteczna wiedza przedstawiona została w bardzo przystępny sposób. Scenografię koncertu stanowiły plansze przedstawiające obiekty będące elementami „drogi prądu do domu”. Na scenie pojawił się również bocian, który siedział na gnieździe umiejscowionym na słupie elektrycznym. Po koncercie wszystkie dzieci otrzymały rymowane książeczki , których tematem przewodnim jest bezpieczne korzystanie z energii elektrycznej.

Atrakcją koncertu była emisja czterech filmików edukacyjnych o „Panu Piorunku”, które zostały wyprodukowane na zlecenie PGE.

„Poranki Muzyczne w Orkiestrze” odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca, od września 2014r. do czerwca 2015 r.

Dodaj komentarz

Previous post Prezent komunijny – spory wydatek, łatwy do stracenia
Next post Skórzane obuwie – jak o nie dbać?