pexels-photo-38008Pies w mieście? Nie jest to łatwy temat. W końcu każdemu zwierzakowi należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu i rozrywki, a wielogodzinne siedzenie w mieszkaniu z pewnością nie jest realizacją jego marzeń. W związku z tym coraz częściej przy osiedlach powstają wybiegi. To właśnie tam Twój pupil może się wyszaleć, a przy tym poznać psich kumpli, którzy dodadzą mu motywacji do aktywnego życia. W końcu psy to tak jak my – istoty społeczne.

Uciążliwe alergie u psów – dowiedz się więcej: http://lajf-stajl.pl/pies-z-alergia-pokarmowa-jak-zadbac-o-jego-diete/

Obawiasz się konfrontacji? Faktycznie, wielu właścicieli w dalszym ciągu kurczowo trzyma swoich pupili na smyczy. W takiej sytuacji gdy dopuścisz czworonoga do tamtych psów, może dojść do poważnej kłótni z właścicielem. Dlaczego? Przecież trzeba ufać zwierzakom! Niestety nie dla każdego jest to oczywiste i nie dla każdego osiągalne.

Po pierwsze wychowanie. Jeśli psy od małego nie są uczone relacji z innymi zwierzakami, nie ma mowy o tym, by same z siebie nauczyły się właściwego zachowania. Wówczas faktycznie mogą reagować wyłącznie wrogo na Twojego przyjaznego pupila. Kolejną kwestią jest… smycz. Pies przywiązany do kolana właściciela czuje się ograniczony. Brak swobody ruchu buduje w nim poczucie niepewności – w przypadku zagrożenia pies wie, że nie ma jak uciec. Stąd na wstępie jest agresywny. Spróbuj. Zaufaj swojemu pupilowi i puść go ze smyczy na wolny wybieg. Reaguj dopiero wtedy, gdy będzie to naprawdę konieczne.

Sprawdź karmę bezzbożową:

oraz zobacz poradnik o karmie bezzbożowej:

Rasy agresywne? Faktycznie niektóre psy są genetycznie uwarunkowane do ataku, jednak każdego pupila można wychować na przyjaznego. Należy zacząć odpowiednio wcześnie i zachować konsekwencję. Pieski, które dostały się do Ciebie jako dorosłe, mają znacznie mniejsze szanse na okiełznanie, co nie oznacza, że nie mają żadnych szans! Może to nie tyle natura co poczucie nieustannego zagrożenia nakazuje im zachować wrogi stosunek do otoczenia. Otocz miłością swojego pupila i przekonaj się sam, co z tego wyniknie.

A jeśli jesteś ciekaw innych porad dotyczących pielęgnacji zwierzaków, koniecznie zajrzyj na: https://sklepzkarmami.pl/poradnik/karma-dla-leniuchow-forma-lato/ i dowiedz się, jak uszczęśliwić swojego czworonoga!

Dodaj komentarz

Previous post Kiedy wymienić części w samochodzie?
Next post Hirudoterapia dawniej i dziś