Potrzebujesz gotówki, ale przez niską zdolność kredytową nie możesz skorzystać z tradycyjnych form pożyczki? Nic straconego! Jeżeli jesteś właścicielem samochodu, możesz starać się o pożyczki pod zastaw auta z możliwością użytkowania. Dzięki temu będziesz miał możliwość wzięcia kredytu i zdobycia niezbędnej Ci gotówki! Jest to idealna propozycja, dla ludzi, którzy są również wpisani w BIK i KRD. Wymaga ona minimum formalności, a gotówke możemy otrzymać na nasze konto w ciągu 2 dni! Jak to działa i jakie warunki należy spełnić? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania.

Wymagania, które należy spełnić

Wybierając się do banku po tradycyjny kredyt, musimy liczyć się z mnóstwem formalności i zaświadczeń, które potrafią przyprawić o ból głowy. W przypadku  zupełnie inaczej! Wymagania nie są trudne do spełnienia, a tzw. “papierkowa robota” jest minimalna! Zanim jednak przejdziemy do omówienia wymagań, które należy spełnić, opiszemy, na czym polega pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania.

Aby, otrzymać taką pożyczkę będziemy musieli posiadać samochód, który będzie zastawem. Jest to zabezpieczenie pożyczkodawcy w przypadku, gdybyśmy nie spłacali rat kredytu. Oczywiście nie będzie problemu z użytkowaniem pojazdu, dlatego nie musimy się martwić o dojazdy do pracy czy odwożenie dzieci do szkoły. Warto mieć na względzie, że im wyższa wartość samochodu, tym wyższa kwota gotówkowa, którą otrzymamy. Ta forma zastawu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ jest o wiele bezpieczniejsza niż zastawienie nieruchomości, którą w razie kłopotów ze spłatą, możemy stracić. To też ważna zaleta takiej pożyczki, ponieważ nie tracimy dachu nad głową.

Jednak to nie wszystko, aby móc uzyskać pożyczkę pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania, musimy spełnić następujące wymagania:

  • Musimy być pełnoletni i posiadać ważny dowód osobisty,
  • Samochód nie może być uznany za stary (z wyjątkiem samochodów zabytkowych i kolekcjonerskich),
  • Auto nie może posiadać więcej niż jednego właściciela,
  • Samochód musi być sprawny, posiadać ważny przegląd techniczny oraz OC/AC
  • Musimy posiadać dowód rejestracyjny pojazdu

Gdy spełniamy powyższe warunki i zdecydowaliśmy się na taki rodzaj pożyczki, pozostaje nam złożenie odpowiedniego wniosku. Ten możemy złożyć przez internet, albo w placówce parabanku. Gdy otrzymamy zgodę od pożyczkodawcy, zostaje nam tylko ostatni krok do otrzymania gotówki!

Formalności i otrzymanie gotówki

Jeśli spełniliśmy wszystkie, wyżej wymienione warunki, jesteśmy gotowi do składania wniosku. Aby takowy złożyć, nie musimy nawet wychodzić z domu. Po złożeniu odpowiedniego wniosku o pożyczkę pod zastaw auta z możliwością użytkowania, czekamy ok. 24h na odpowiedź od pożyczkodawcy. Ten, jeśli wyrazi zgodę, wyśle nam warunki oraz kwotę, którą otrzymamy. Gdy zgodzimy się na propozycję kredytodawcy, zostanie przed nami ostatni krok do wykonania. Mianowicie będzie to udanie się do najbliższego wydziału komunikacji i złożyć wniosek o dodanie kredytodawcy jako drugiego właściciela samochodu. Tak wygląda forma zabezpieczenia, czyli tzw. zastaw. Po złożeniu odpowiedniego formularza, dostaniemy dokument z potwierdzeniem, który należy dostarczyć kredytodawcy. Jeśli wszystko przebiegło zgodnie z procedurami – pieniędzy powinniśmy spodziewać się maksymalnie do 2 dni na naszym koncie, gdzie zazwyczaj pojawiają się o wiele szybciej. 

Previous post Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do restauracji?
Next post Maszyny kosmetyczne do salonu urody – zainwestuj dobrze