Ponadprzeciętna wytrzymałość i wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne wyróżnia posadzki żywiczne spośród innych na tyle, że stają się one coraz popularniejsze. Praktycznie każdy, kto buduje albo remontuje dom, rozważa ich zakup. Nawet jeśli koniec końców ich nie wybiera, to nadal bardzo wielu deweloperów decyduje się na ten typ podłoża.

Najczęściej znajduje ono swoje zastosowanie w kuchni i łazience, czyli w miejscach, które są najbardziej narażone na działanie wody, pary wodnej i uszkodzenia. Dlaczego jeszcze decydujemy się na żywiczny system podłogowy? Gdzie posadzka żywiczna będzie pasowała idealnie? Sprawdźmy.

Posadzka żywiczna w kuchni

Posadzka żywiczna idealnie nada się do kuchni. Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, w którym najczęściej coś się rozsypuje, trzaska, wylewa lub kipi. Musi być więc wyposażone w podłoże odporne na działanie wszelkich negatywnych czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki temu naprawa posadzka żywiczna nie będzie konieczna. Pamiętajmy jednak, że jeżeli mimo wszystko nasze podłoże zostanie uszkodzone, lepiej powierzyć jego konserwację oraz zniwelowanie mankamentów, specjalnej ekipie.

Żywiczna łazienka

Jeśli chcemy utrzymać łazienkę w czystości i schludności, i jednocześnie mamy nadzieję, że para i woda nie uszkodzą powłok systemu podłogowego, to wybierając żywice jako posadzkę, nie musimy się niczego obawiać. Podłoże to jest schludne i przede wszystkim nie posiada fug. Takie rozwiązanie zapewnia mu więc higieniczność i estetyczny wygląd.

Wykładanie podłoża w garażu

Kolejnym miejscem, w którym posadzka żywiczna znajdzie swoje zastosowanie, jest garaż. Jeśli chcemy, by podłoże w nim było bezpieczne i wytrzymałe, wybór żywicy to najlepsza decyzja, jaką możemy podjąć.

Szukając idealnego systemu podłogowego łatwo się zgubić, dlatego dla ułatwienie, na tej stronie internetowej znajdziesz wszystkie podłoża oraz ich dokładny opis: http://www.centrumposadzek.com.pl/. Dzięki temu wybór odpowiedniej podłogi do mieszkania będzie o wiele prostszy.

Dodaj komentarz

Previous post Akcesoria ogrodowe, które powinieneś mieć
Next post Dach z blachy – tani i bezpieczny