photo-1512754617897-65f034985218W ostatnich latach, dość mocno nasilił się trend związany z dekorowaniem wnętrz dodatkami z poroża, rogów i  innymi drobiazgami wykonanymi z naturalnych poroży zwierzęcych. Są to ciekawe elementy wystroju wnętrz, chociaż przez swoją charakterystyczną wyrazistość, należy je stosować z umiarem.

Czym są poroża i rogi?

Jakie są różnice pomiędzy porożem a rogami? Poroże to wytwór kostny, który wyrasta z kości czołowej i jest raz w roku zrzucany przez zwierzynę. Natomiast rogi są to twarde wytwory skóry właściwej i zwierze nie wymienia ich, nie odrastają one, więc może czasem warto pomyśleć o ich imitacji? Będą one alternatywą i dobrym pomysłem na ozdabianie ścian trofeami z polowań w wersji imitacyjnej, ze szkła, drewna czy żywicy.

Tego rodzaju dekoracje są elementem luksusu, który wprowadza do wnętrz odrobinę natury, zapach lasu, mchu, jesiennych liści. Od dawna naturalne rogi i poroża zwierząt są używane w dekoracjach bardzo luksusowych wnętrz. W swoim niepowtarzalnym charakterze dopasowują się zarówno do stylu rustykalnego, jak i współczesnego. Do bardziej eleganckich wnętrz pasują poroża wraz z elementami mosiężnymi, kutymi i polerowanymi. Do wnętrz w bardziej wiejskim stylu, będą pasować takie materiały jak drewno, sznurek czy kute żelazo.

Grawerunek w porożu jako element sztuki

Grawerunki w porożu to sztuka wymagająca dużo cierpliwości i precyzji. Wymaga ona nie lada drobiazgowości i niejednokrotnie, spędzania wielu godzin na żmudnym dopracowywaniu każdego szczegółu. Efektem są piękne motywy zawierające sceny polowań, motywy roślinne i elementy związane z przyrodą i lasem.

Piękną ozdobą ściany może być grawerunek w łopacie łosia, wykonany metodą głębokiego lub płytkiego grawerowania, ręcznie wykonany wizerunek dwóch łosi w swoim naturalnym środowisku. Ciekawym przykładem może być duży, stojący grawerunek, wykonany w łopacie łosia, przedstawiający scenę niedźwiedzia łowiącego ryby w wodospadzie.

Skup poroża https://antlabo.pl/, daje możliwości wykonywania tych oryginalnych grawerunków w naturalnym materiale, jakim są poroża zwierząt.

Dodaj komentarz

Previous post Kobieco i elegancko na jesień
Next post Kontenery jako modułowy element środków transportu