Utrzymanie starego domu to bardzo wysoki koszt, na który w głównej mierze składają się koszty ogrzewania. Ogromne straty ciepła spowodowane są najczęściej brakiem termoizolacji i nieodpowiednich systemów wentylacyjnych( jeśli takie są). Co zrobić, aby mieszkanie w takim budynku stało się komfortowe i tanie?

Co to jest termoizolacja?

Najprostsza definicja termoizolacji to po prostu warstwa materiału o małej przewodności cieplnej, chroniąca pomieszczenie przed niepożądaną wymianą ciepła z otoczeniem. Dzięki prawidłowej termoizolacji można oszczędzić energię zużywaną do ogrzania domu, a dzięki temu obniżyć znacznie koszty jego utrzymania. Ocieplony z zewnątrz budynek zyskuje nową elewację, dzięki czemu podnosi się jego estetyczność. 

Materiały do ocieplania

Najpopularniejszymi i jednocześnie najlepszymi materiałami do ocieplania budynków są styropian lub wełna mineralna. Podstawowym zadaniem termoizolacji jest chronić budynek przed niskimi temperaturami w okresie zimy i upałami w lato. Aby jednak termoizolacja spełniała swoje zadanie, musi być spełnionych kilka warunków. 

Być może przed przystąpieniem do ocieplenia budynku, wystąpi konieczność wymiany okien. Jest to jednak bardzo ważne ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Należy również zadbać o usprawnienie systemów wentylacyjnych. Koszty prawidłowego ocieplenia budynku nie są małe, ale oszczędności wynikające z dobrego wykonania będą widoczne w bardzo krótkim czasie.

Wykonanie termoizolacji

W kwestii wykonania warto postawić na sprawdzone firmy z długoletnim doświadczeniem na rynku. Docieplenie budynków Częstochowa to specjaliści w swojej branży. Posiadają doświadczenie zarówno w zakresie wykonawstwa, jak i w zakresie doradztwa. Podpowiedzą jakich użyć materiałów, aby oszczędności wynikające z ocieplenia domu były jak największe. Wiedzą również, w jakich warunkach nie należy wykonywać prac na zewnątrz budynku i jakie odstępy czasowe zachować pomiędzy kolejnymi etapami ocieplania. Wszystkiego na temat termoizolacji dowiesz się tutaj: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz

Previous post Najlepszy zamiennik kawy rozpuszczalnej
Next post Jak spakować się na pierwszy wyjazd z Ukochaną? Przydatne rady, by uniknąć zakłopotania i wstydu