kamera_samochodowa_xblitz_professional_p500_rejestrator_jazdy_xblitz_p500_1Kiedyś kamery samochodowe były zarezerwowane tylko dla wybranych. Nie każdy mógł sobie pozwolić na kupno kamerki. Na szczęście obecnie na rynku mamy wybór naprawdę wielu urządzeń w różnych przedziałach cenowych. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Jakie cechy powinien spełniać idealny rejestrator jazdy?

Recz najważniejsza, czyli jakość obrazu

Wyobrażacie sobie sytuację, w której bierzecie udział w wypadku samochodowym. Samochód uderzył w Was, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Oczywiście nie martwicie się aż tak, bo przecież zakupiliście kamerę. Jednak kiedy sprawdzacie nagranie, okazuje się, że jest ono tak słabej rozdzielczości, że nawet trudno odczytać numery tablic rejestracyjnych. Aby uchronić się przed taką sytuacją, warto kupić sprzęt nagrywający obraz wysokiej rozdzielczości. Standardem jest obecnie 1920×1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę.

Kiedy jednak kupimy już kamerę z lepszą rozdzielczością, warto pomyśleć również o zwiększeniu pamięci, ponieważ niestety takie filmy trochę zajmują. Idealnym rozwiązaniem jest więc kupno kamerki ze slotem na karty pamięci SD czy microSD. Wówczas możemy rozszerzyć pamięć nawet do 32 GB, tak jak w kamerce Xblitz P500.

Kąt widzenia obiektywu

Oczywiście im większy, tym lepszy. Standardowo jest to 120 stopni, choć producenci oferują już nawet 170. Ważne, by kamerka mogła spokojnie zarejestrować oba pasy. Nawet jeśli to nie nam się przytrafi jakiś wypadek, być może uda nam się pomóc innemu kierowcy.

Moduł GPS

Nie jest to może jakaś podstawowa cecha, którą powinna spełniać kamerka, ale mimo wszystko warto zainwestować w taki bajer. Czasami zdarza się, że policja niesłusznie wlepia nam mandat za przekroczenie prędkości. Dzięki modułowi GPS możemy rejestrować na nagraniu, z jaką prędkością poruszaliśmy się w danym momencie. W ten sposób udowodnimy policjantom swoją niewinność.

Tryb nagrywania nocnego

To również nieobowiązkowa funkcja, chyba że często zdarza nam się jeździć nocą. Taka sytuacja jest częsta, jeśli jeździmy zawodowo jako kierowcy. Kamera jest wówczas wyposażona w diody podczerwieni i jest odporna na światło latarni i samochodów.

Dodaj komentarz

Previous post Jak sprawdzić używany samochód przez telefon?
Next post Warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów