laseroterapia
Problemy intymne są dla wielu kobiet przyczyną złego samopoczucia i wstydu. Mimo, że dotyczą już około 3-5 milionów kobiet, dla większości z nich zespół luźnej pochwy, czy dyskomfort spowodowany nietrzymaniem moczu to wciąż temat tabu.

W przypadku nietrzymania moczu najczęstszą przyczyną są osłabione mięśnie dna miednicy oraz rozciągnięcie pochwy. Niestety, wraz z upływem lat problem może się pogłębiać, ponieważ mięśnie budujące miednicę osłabiają się, co prowadzi do zmniejszenia ich elastyczności oraz siły skurczu.

VRS, czyli zespół rozluźnienia pochwy spowodowany jest osłabieniem tkanek pochwy i otaczających ją struktur. Przypadłość ta, niestety w dużej mierze, dotyczy kobiet po porodzie siłami natury oraz pań w okresie menopauzy, co ma związek ze spadkiem hormonów.

Jak sobie z tym radzić?

Propozycje operacji i długiej rekonwalescencji już dawno ustąpiły miejsca laseroterapii. Alternatywą dla zabiegów operacyjnych jest metoda laserowego obkurczania pochwy. Polega ona na stymulacji włókien kolagenowych w błonie śluzowej za pomocą wiązki lasera. Leczone tkanki zostają wzbogacone o kolagen, dzięki czemu poprawia się ich napięcie. Tak samo przebiega zabieg laserowej terapii nietrzymania moczu. Tkanki obkurczają się, co wpływa na zmniejszenie kąta cewki moczowej, dzięki czemu przywraca się normalną funkcjonalność układu moczowego.– mówi dr Agnieszka Drożniak z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA.

Zadbaj o intymne piękno!

Terapia Laserem Er:YAG Fotona SPECTRO SP stosowanym do obkurczania pochwy, jak i terapia laserowa IncontiLase TM pomagająca w walce z nietrzymaniem moczu to innowacyjne i bezpieczne metody współczesnej ginekologii estetycznej. Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności niemal od razu, a pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu. Zabiegi poleca się kobietom, które borykają się z problemami rozluźnienia pochwy, nie czerpią satysfakcji z życia seksualnego, a także w celu pozbycia się wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Intymne piękno jest równie ważne, a pozbycie się problemu to najlepszy sposób, aby czuć się dobrze i komfortowo.

Dodaj komentarz

Previous post Dywan do kuchni? Bardzo na czasie!
Next post Ćwiczenia i pokazy na setkach budów w całej Polsce