stethoscope-2617700_960_720Marketing do niedawna nie kojarzył się z działalnością medyczną. Jedną z przyczyn jest zapis w ustawie mówiący o tym, że lekarze nie mają prawa reklamować swojej działalności. Nie zmienia to jednak faktu, że można tę działalność promować w rzetelny i jednocześnie atrakcyjny sposób.

Czym jest marketing medyczny?

To szereg działań, które mają na celu pokazanie działalności medycznej w sieci, budowanie dobrego wizerunku i relacji z potencjalnymi pacjentami. Działania, o których mowa, to właściwa strategia marketingowa, według której promowana będzie placówka medyczna, a na nią składa się strona internetowa, strony w mediach społecznościowych, profile na portalach opiniotwórczych dla lekarzy, AdWords i tzw. link building. To oczywiście nie wszystko, bo, aby być zauważalnym, warto wychodzić do ludzi, czyli do swoich przyszłych pacjentów. Na to ostatnie może składać się działalność propagująca profilaktykę (wykłady, badania profilaktyczne), szkolenia, udział we wszelkiego rodzaju konferencjach czy spotkaniach branżowych.

Strategia marketingowa dla lekarza – krok po kroku

Dobra i profesjonalna agencja marketingowa http://nowoczesnylekarz.pl/e-book-o-marketingu-medycznym/ może przygotować szczegółową strategię promocyjną i wizerunkową dla lekarza i jego gabinetu lub większej placówki. Pierwszą, bardzo ważną rzeczą, jest posiadanie strony internetowej, która – poza tym, że powinna być funkcjonalna, bogata w treść i estetyczna, musi być dobrze zoptymalizowana. Wszelkie działania SEO sprawią, że z czasem strona będzie zajmowała wysoką pozycją w wyszukiwarce Google. Zatem treść z odpowiednią gęstością fraz kluczowych, zoptymalizowane obrazki i kod strony to tylko kilka aspektów, o które zadba specjalista SEO. O pozycji strony w Google zadecydują też między innymi ewentualne kampanie AdWords. Warto też szukać poradników e-book lub blogów eksperckich, które zawierają dużo cennych porad dotyczących marketingu medycznego. Później można myśleć o mediach społecznościowych, takich jak Facebook i innych działaniach sprzyjających marce lekarza.

Tagi

Dodaj komentarz

Previous post Warsztaty samochodowe – za co ponoszą odpowiedzialność?
Next post Czy warto wypożyczyć samochód?