pexels-photo-196634Często zdarza się, że potrzebujemy w jakimś miejscu samochodu, ale w danym momencie nie mamy do niego dostępu. Poruszanie się komunikacją to nie zawsze dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli zależy nam na czasie i braku komplikacji. W takich momentach jest jednak jeszcze możliwość wypożyczenia samochodu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i w jakich sytuacjach takie rozwiązanie będzie korzystne.

Jeśli zastanawiamy się nad wynajmem samochodu, to przede wszystkim pomyślmy, czy będzie nam on na pewno potrzebny oraz zestawmy z ewentualnymi innymi rozwiązaniami. Warto porównać cenę wynajmu do innych kosztów. Często okazuje się bowiem, że taniej jest wynająć samochód, niż np. „bawić się” z komunikacją publiczną.

Podstawowymi rzeczami, na jakie należy zwrócić uwagę, decydując się na wynajem samochodu są: termin, miejsce i czas wynajmu, wiek kierowcy, limit kilometrów. Jeżeli mamy zaplanowany wyjazd na długo przed, to z wynajmem samochodu również nie powinniśmy czekać. Wcześniejsza rezerwacja, zapewnia sporą oszczędność. Ceny szczególnie podczas sezonu mogą znacznie wzrosnąć, dlatego warto przemyśleć wcześniej sprawę ewentualnego wynajmu. Jeżeli zastanawiamy się czy wynająć samochód na lotnisku, czy dopiero w centrum miasta, to również warto prześledzić ceny. Czasami może okazać się, że na lotnisku będą one niższe niż w innym miejscu. Ważne, by zwrócić uwagę także na to, w jaki sposób rozliczany jest okres wynajmu (rozliczenie dobowe czy godzinowe) oraz, czy firma wypożyczająca narzuca limit kilometrów. To ostatnie jest szczególnie ważne, jeśli planujemy dużo podróżować wynajętym pojazdem.

Wiek kierowcy jest również istotny, biorąc pod uwagę koszty wynajmu. W wielu wypożyczalniach cena wynajmu samochodu będzie wyższa, jeśli kierowca ma 25 lat lub mniej. Jeżeli wynajmujemy samochód, długo przed czasem, to proponujemy zapytać także o ewentualną możliwość odwołania rezerwacji. Jeżeli  jest taka opcja, to dowiedzmy się na jakich warunkach się odbywa. Zawsze może wypaść nam coś niespodziewanego, a po co narażać się na niepotrzebne koszta. Zerknijmy zatem np. co oferuje wypożyczalnia samochodów kraków balice lotnisko www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow-balice

Dodaj komentarz

Previous post Kilka słów o marketingu medycznym
Next post Internet w służbie lekarzowi