coverphoto_JA   Większość ludzi przed kupnem nowego sprzętu najpierw chce poznać opinie ich użytkowników. Nieważne, czy to telefon komórkowy, nowy telewizor 4K lub lodówka. Jednak ci, którzy szukają rekomendacji w internecie, często nie ufają anonimowym rekomendacjom. JUST ask wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Jest to portal internetowy, łączący w sobie popularne strony z rekomendacjami oraz portal społecznościowy.

logo

Koniec z anonimowością

JUST ask to strona internetowa, która ma za zadanie promować jedynie wiarygodne opinie. Jest to możliwe dzięki temu, że do portalu można zalogować się za pomocą facebooka. Użytkownicy nie są więc anonimowi, a co więcej, na stronie można dodawać do znajomych innych konsumentów, przez co tworzone są kręgi. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie wszyscy znajomi w prawdziwym życiu lub na portalach społecznościowych interesują się produktami, których użytkownik właśnie szuka. Może się wtedy okazać, że mimo iż poprosił o opinię na facebooku, nikt mu nie odpowiedział, bo po prostu nie zna się na produktach. Marcin Maroszek, będący jednym z pomysłodawców tego projektu, chciał, aby JUST ask było połączeniem wiarygodności opinii z zasięgiem oferowanym przez „globalną wioskę”.

Zrzut ekranu 1

Dzięki JUST ask osoby, które są zainteresowane kupnem konkretnego sprzętu, nie muszą żmudnie przeglądać sieci w celu znalezienia jakichkolwiek opinii. Baza serwisu jest bardzo szeroka i obejmuje takie działy jak na przykład RTV, AGD, laptopy/tablety/telefony czy nawet artykuły spożywcze. Na stronie portalu jest również dostępna opcja „Apel”. Dzięki niej użytkownik może poprosić o poradę przy wyborze nowego urządzenia lub o pomoc w momencie, kiedy sprzęt, który już posiada, uległ awarii. Dzięki możliwości udostępniania wpisu w mediach społecznościowych, na odzew o opinię na temat konkretnej marki czy przedmiotu nie trzeba długo czekać.

Według statystyk, kupujący określone produkty najczęściej patrzą nie na ich cenę czy markę, ale właśnie na rekomendacje. Dlatego tak istotne jest, aby były one wiarygodne i nie wprawiały konsumentów w błąd. JUST ask ma za zadanie promowanie dobrych produktów oraz uczciwych producentów. Na stronie przy każdej opinii jest zawarta skala ocen – od zera do pięciu gwiazdek. W ten sposób użytkownik może ocenić opiniowany produkt. Można także zaznaczyć jedną z dwóch opcji „polecam” lub „nie polecam”. Portal nie byłby wiarygodny, gdyby nie pozwalał użytkownikowi wyrażać negatywnej opinii na temat jednego z produktów czy marek.

Przekonaj się o wszystkim sam odwiedzając http://justask.com.pl

Zrzut ekranu 5

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dodaj komentarz

Previous post Elegancko, przytulnie i wygodnie, czyli kilka słów o urządzaniu sypialni razem z TEMPUR
Next post Gabinety lekarskie najbardziej higienicznymi pomieszczeniami